یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷

امیرعبداللهیان در دیدار با سفیر روسیه در تهران:

مذاکره سیاسی تنها راه حل بحران های منطقه/ مواضع مشترک دو کشور در مبارزه با تروریسم کمک موثر به صلح جهانی است

عبداللهيان

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل گفت: مذاکره سیاسی تنها راه حل بحران های منطقه است که می بایست مورد توجه و اهتمام جدی همه طرف هایی که خواهان صلح و ثبات هستند قرار گیرد.

  به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از خانه ملت، ‌ لوان جاگاریان سفیر جمهوری فدراتیو  روسیه در تهران با حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل دیدار و گفت و گو کرد.

امیرعبداللهیان در ابتدای این دیدار با اشاره به مناسبات خوب دو کشور گفت: همکاری ایران و روسیه در عرصه های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی بسود همه کشورهای منطقه است.

وی همچنین افزود: مواضع مشترک و قوی دو کشور مبنی بر ضرورت مبارزه با تروریسم کمک موثری به صلح و ثبات جهانی است.

دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل در ادامه گفت: مذاکره سیاسی تنها راه حل بحران های منطقه است که می بایست مورد توجه و اهتمام جدی همه طرف هایی که خواهان صلح و ثبات هستند قرار گیرد.

وی در پایان این دیدار با تاکید بر لزوم همکاری مشترک دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله در مجامع بین المللی و پارلمانی گفت: افزایش ارتباط میان مجالس دو کشور از جمله کمیسیون های تخصصی در مجالس دو کشور در توسعه مناسبات دوستانه فیمابین موثر است.

لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران نیز در این دیدار با اشاره به مواضع همسو و مشترک دو کشور در خصوص تمرکز بر حل سیاسی و مبارزه جدی با تروریسم گفت: ارتباطات خوب دو کشور در سطوح مختلف موجب هماهنگی و اقدام مشترک به منظور کمک به برقراری صلح و ثبات در خاورمیانه شده است.

وی در ادامه افزود: کشورش همواره از تحکیم و تقویت مناسبات با جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه ها استقبال می کند.

سفیر روسیه در تهران همچنین  ارتباطات پارلمانی را مهم خواند و افزود: همکاری های پارلمانی میان مجالس دو کشور در شناسایی زمینه های همکاری و کمک به تقویت و تحکیم مناسبات دو جانبه و همکاری های منطقه ای و بین المللی اهمیت دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.