رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: حضور گسترده مردم در انتخابات خطرات پیرامون کشور را دفع می‌کند و سبب می‌شود پایداری امنیتی در کشور ایجاد شود.

حضور گسترده مردم در انتخابات خطرات را از کشور دفع می‌کند / روستاها باید به مراکز تولیدی تبدیل شوند

به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از خانه ملت، علی لاریجانی در جشن بزرگ اعیاد شعبانیه روستای انجیله اظهار داشت: به این  منطقه می‌توان به عنوان منطقه‌ای مناسب گردشگری نگاه شود تا سبب ایجاد توسعه و اشتغال برای مردم شود که در این زمینه اگر طرح‌هایی ارائه شود. منجر به آبادانی منطقه خواهد شد.

وی بیان کرد: آغوش باز برای استقبال از سرمایه گذاران در استان قم وجود دارد، زیرا لازم است از مهاجرت فراوان روستاییان به شهرها جلوگیری شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: تمام تلاش کشور بر این است که زمینه کارآفرینی ایجاد شود و مقام معظم رهبری نیز در ایجاد زمینه اشتغال تأکید دارند.

وی خطاب به مردم گفت: انتخابات را جدی بگیرید و تلاش کنید تا انتخاباتی پرشور برگزار شود، زیرا یک رکن واقعی در جمهوری اسلامی ایران انتخابات است و هر چه حضور مردم پررنگ تر باشد، سرنوشت کشور نیز بهتر رقم می‌خورد.

لاریجانی ادامه داد: انتخابات ایران زیر دوربین‌های فراوانی قرار گرفته، زیرا همگان به دنبال این هستند که نقش مردم ایران در تعیین سرنوشت خود را با توجه به ناآرامی‌های منطقه مشاهده کنند.

وی افزود: حضور مردم در انتخابات برای تعیین سرنوشت کشور لازم است و سبب می‌شود پایداری امنیتی کشور ایجاد شود.

رئیس قوه مقننه با بیان اینکه در منطقه کمتر حکومت دموکراتیکی وجود دارد و اغلب سلطنتی هستند، گفت: کشورهای بزرگ با توجه به این شرایط توجه ویژه ای به حضور مردم ایران در انتخابات دارند، زیرا حضور گسترده مردم در انتخابات خطرات را از کشور دفع می‌کند.

روستاها بر اساس برنامه ششم باید به مراکز تولیدی تبدیل شوند

لاریجانی همچنین در آیین کلنگ زنی آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای دهستان قاهان قم گفت: از سال‌ها پیش دغدغه گازرسانی به دهستان قاهان وجود داشت ولی به دلیل فاصله طولانی این منطقه با شهر که هزینه‌های بالایی را ایجاد می‌کرد، با توجه به منابع مالی محدود، امکان گازرسانی وجود نداشت.

وی بیان کرد: علت این موضوع کمبود منابع عمرانی بود، خوشبختانه بعد از بررسی‌ها مقرر شد تا پروژه گازرسانی به اعتبار ۲۶ میلیارد تومان انجام شود که البته حدود ۳ میلیارد آن را مردم و مابقی را دولت پرداخت می‌کند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم ظرف مدت ۴۵۰ این گازرسانی انجام شود که البته پیمانکار قول داده زودتر از موعد پروژه را به اتمام برساند.

وی با بیان اینکه این پروژه نمونه ای از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای آبادانی کشور است، گفت: همیشه نگرانم که خدمات جمهوری اسلامی ایران که در این چهار دهه انجام شده در افکار عمومی معرفی نشود، باید توجه داشت که پس از پیروزی انقلاب اسلامی برای آبادانی روستاها اقدامات فراوانی انجام شده است.

لاریجانی با بیان اینکه رویکرد عدالتخواهانه جمهوری اسلامی ایران بسیار ارزشمند است، تصریح کرد: در مجلس شورای اسلامی برای بودجه سلامت سهم سنگینی کنار گذاشته شده است تا برای مردم آرامشی مناسب ایجاد شود.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال، آمارهایی از خدمات انجام شده توسط جمهوری اسلامی ایران بیان کردند که افتخارآمیز بود، اظهار داشت: برنامه ششم توسعه، برنامه‌ای جامع است که در همه زمینه‌ها چشم اندازها را مشخص کرده و دولت آینده نیز باید در چارچوب این برنامه‌ها فعالیت کند.

رئیس قوه مقننه افزود: اگر با همدلی فعالیت شود فضای کشور تغییر می‌یابد و زمینه برای کار و تلاش مهیا می‌شود. همچنین امکان سرمایه‌گذاری سهم آبادانی نیز افزایش می‌یابد و انگیزه مردم نیز بیشتر خواهد شد.

وی با بیان اینکه در برنامه پنج‌ساله ششم به وضعیت روستاها تمرکز شده تا از وضعیت اقتصادی مطلوبی برخوردار شوند، گفت: امکانات خوبی در روستاها وجود دارد، ولی به رغم آن شاهد مهاجرت‌ها از روستاها به شهرها را شاهدیم، زیرا درآمدی ندارند، به همین جهت در برنامه ششم، روستاها به عنوان مراکز تولیدی دیده شده‌اند.

لاریجانی افزود: در استان قم کار اختصاصی صورت گرفته تا سرمایه‌گذاری در روستاها توسط ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)، بنیاد مستضعفان و بانک‌ها انجام شود و زمینه کار و تلاش به این صورت مهیا شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی خطاب به جوانان گفت: به فکر کارآفرینی باشید و ما نیز کمک می‌کنیم تا شما امکان تولید را به دست آورید.

آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای دهستان قاهان قم

آیین کلنگ زنی آغاز عملیات گازرسانی روستاهای دهستان قاهان توسط لاریجانی انجام شد.

لاریجانی همچنین عصر پنجشنبه در آیین کلنگ زنی آغاز عملیات گازرسانی به روستاهای دهستان قاهان قم حضور یافت.

با پیگیری‌های رئیس مجلس شورای اسلامی پروژه گازرسانی به ۱۶ روستای دهستان قاهان آغاز شد.

براساس این گزارش برای اجرای این پروژه ۲۶ میلیارد تومان اعتبار پیش بینی و مقرر شده تا در ۴۵۰ روز این پروژه به اتمام برسد.

منبع: خبرگزاری مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.