۸ تیر

قتل مرموز "گرگوری ویلمن" چهار ساله در شرق فرانسه بعد از ۳۳ سال به دستگیری چند عضو خانواده وی انجامید.

بازداشت متهمان یکی از مشهورترین پرونده‌های قتل در قرن بیستم

به گزارش قدس آنلاین، روز چهارشنبه پلیس شهر "دیژون" فرانسه عمو و عمه پدر مقتول که هر دو در دهه ۷۰۰ عمرشان به سر می‌برند و همچنین خواهر ناتنی پدر مقتول را در این رابطه بازداشت کرد.

این افراد به معاونت در قتل، پنهان کردن جرم و عدم ممانعت از رخ دادن جرم متهم هستند.

همچنین پلیس، مادر بزرگ مقتول را نیز به عنوان شاهد احضار کرده و همسر وی نیز مورد بازجویی قرار گرفته است. این دو به دلیل کهولت سن بازداشت نشده‌اند.

دادستان گفته است که پلیس نزدیکان مقتول را مورد بازجویی قرار داده است تا شاید بتواند به پرسش‌های چرایی قتل این کودک دست یابد.

سابقه ماجرا

جسد گرگوری در ۱۶ اکتبر ۱۹۸۴ با دست و پای بسته در یک رودخانه پیدا شد و با لاینحل ماندن معمای این قتل به یکی از مشهورترین پرونده‌های قتل در قرن بیستم بدل شد.

ابتدا در سال ۱۹۸۴ "برنارد لاروش" پسر عموی پدر مقتول به ظن ارتکاب این قتل دستگیر شد وی سپس در سال ۱۹۸۵ به دلیل نبود شواهد کافی آزاد شد.

"ژان ماری ویلمن" پدر مقتول که معتقد بود پسرعمویش فرزندش را به قتل رسانده، برنارد لاروش را با شلیک گلوله به قتل رساند و به همین دلیل در سال ۱۹۹۳ به چهار سال زندان محکوم شد.

در سال ۱۹۸۵ قاضی به "کریستین ویلمن" مادر مقتول مشکوک شد که وی نیز سرانجام در سال ۱۹۹۳ به دلیل خطای قاضی به طور کامل تبرئه شد.

پرونده این قتل بار دیگر در سال ۱۹۹۹ و سپس در سال ۲۰۰۸ گشوده شد تا «دی ان ای» روی یک نامه که بعد از قتل این کودک به خانواده اش فرستاده شده بود، شناسایی شود اما پلیس نتوانست هیچ یکی از سه «دی ان ای»‌ متفاوت روی این نامه را شناسایی کند.

بر اساس گزارش سایت پلیس، در سال ۲۰۱۳ تحقیقات پلیس بر روی آثار تازه «دی ان ای» بر روی طناب‌هایی که برای دفن کردن تابوت مقتول یافت شده بود بار دیگر باعث شد پرونده این قتل گشوده شود اما دادستان شهر دیژون گفت که کورسویی از امید یافت شده است اما کار بر روی این آثار تازه «دی ان ای» زمان بر است.

سرانجام روز چهارشنبه ۱۴ ژوئن ۲۰۱۷ با دستگیر سه نفر از نزدیکان مقتول به نظر می‌رسد که راز معمای یکی از قتل‌های لاینحل قرن بیستم در حال گشوده شدن است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.