اصفهان- رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنز گفت: برای چهارمین سال متوالی طرح هر زائر یک حامی تحصیلی ایتام برای امداد خیرین به چهارصد و بیست دانش آموز در جوار حرم مطهر امامزاده احمد(ع) نطنز اجرا می شود.

طرح هر زائر یک حامی تحصیلی ایتام در امامزاده احمد(ع) نطنز اجرا  می شود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اکبری اظهار کرد: همزمان با ثبت نام چهارمین سال طرح هر زائر یک حامی تحصیلی ایتام برای امداد خیرین به چهارصد و بیست دانش آموز ایتام و بی بضاعت از فرزندان معنوی امامزاده احمد (ع)، ثبت نام برای طرح خادمین نیابتی نیز آغاز خواهد شد.

وی در ادامه به شرایط فیزیکی این امامزاده اشاره و تصریح کرد: از آنجائیکه در سال گذشته درختان زیادی غرس شد و فضای سبز و اماکن بیشتری به محوطه امامزاده احمد (ع) اضافه شد، برای نگهداری و آبرسانی درختان و نظافت مستمر و شبانه روزی محوطه ها و سرویس دهی در دو شیفت به زائران و مسافران آزادراه کاشان - نطنز - اصفهان مجبور به دو برابر کردن نیروهای خدماتی شدیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنز گفت: همچنین در راستای توسعه و ارائه بهتر خدمات، گسترده کردن خدمات بیست و چهار ساعته در آستان مقدس نظیر زمین بازی کودکان، سرویس های بهداشتی و نصب اجاق های خوراک پزی در دستور کار قرار گرفت که با توجه به نصب صندوق های مشارکت های مردمی و نیز به خدمت گرفتن سود تنها فروشگاه حرم برای تأمین بخشی از هزینه واحد خدمات، همچنان در تأمین حقوق کارگران خدمات و تعمیرات ساده با مشکل مواجه هستیم.

حجت الاسلام و المسلمین مرتضی اکبری با اشاره مسائل و مشکلات موجود این امامزاده گفت: به منظور تأمین هزینه های جاری آستان مقدس اقدام به اجرای طرح خادمین نیابتی کردیم که شهروندان و زائرانی که به این امامزاده ارادت دارند اما توانایی خدمت حضوری را ندارند می توانند هزینه یک روز در ماه برای ارائه خدمات، تعمیر و نگهداری این مکان را تقبل کنند.

وی افزود: افرادی که علاقمند هستند در این طرح شرکت کنند می توانند با امور فرهنگی اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان نطنز و یا با هیئت امنا این امامزاده جلیل القدر تماس حاصل نمایند و از نحو اجرای این طرح آگاه شوند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.