احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهند داشت و ناپایداری محسوسی مشاهده نمی‌شود.

۱۲ استان کشور درگیر باد، گرد و خاک و کاهش دید افقی

به گزارش قدس آنلاین، مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک و کاهش دید افقی در ۱۲ استان کشور طی سه روز آینده خبرداد.
 
احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی سه روز آینده اکثر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی خواهند داشت و ناپایداری محسوسی مشاهده نمی‌شود.
وی با بیان اینکه وزش باد شدید و گرد و خاک در برخی نقاط کشور پیش‌بینی می‌شود، تصریح کرد: طی ۷۲ ساعت آینده در مناطقی از استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، کرمان، یزد و سیستان و بلوچستان وزش باد نسبتاً شدید و احتمال گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود که این پدیده در زابل به‌صورت بادهای ۱۲۰ روزه و با کاهش دید افقی نیز همراه خواهد بود.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: عصر امروز تا اواخر وقت نیز در برخی مناطق جنوب سمنان، شمال اصفهان، مرکزی و قم وزش باد و گرد و غبار پیش‌بینی می‌شود؛ این روند فردا هم در جنوب استان تهران، کرج، قم و شمال مرکزی به‌وقوع می‌پیوندد.
به گفته وظیفه از روز پنج شنبه تا شنبه هفته جاری به‌تدریج از گرمای هوا در شمال غرب کاسته خواهد شد اما روند افزایش دما در غالب نقاط کشور همچنان وجود خواهد داشت.
وی ادامه داد: در روز جمعه نیز شهرهای شمالی استانهای آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی با افزایش ابر و رگبار پراکنده باران مواجه خواهد شد.
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور شهرکرد با ۱۲ درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۵۰ درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت:‌ امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به ۳۵ درجه بالای صفر رسید که رفته رفته شاهد افزایش دما خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.