رئیس مرکزبین المللی عدالت برای صلح گفت:بسته های غذایی با کمک برخی از خانواده شهدای مدافع حرم وجوانان حامی فلسطین تهیه و به نشانه همبستگی با مدافعان حرم الاقصی در مقابل«باب الاسباط» توزیع شد.

توزیع بسته های غذایی اهدایی جوانان ایرانی در مسجد الاقصی +تصاویر

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی مرکز بین المللی «عدالت برای صلح»، روز گذشته و همزمان با برگزاری جشن شکست محاصره مسجدالاقصی در بیت المقدس، بسته های غذایی و شیرینی به همت جمعی از جوانان ایرانی در بین صدها نفر از فلسطینیان که در دو هفته گذشته برای دفاع از قبله اول مسلمانان در مقابل مسجدالاقصی متحصن شده بودند، توزیع گردید.

توزیع این بسته های غذایی که همراه با جمله ای از مقام معظم رهبری درباره آزادی فلسطین از جمله «تقدیر خداوند این است که فلسطین آزاد خواهد شد» و شعار «القدس لنا» بود، در میان تدابیر شدید امنیتی رژیم صهیونیستی، فشار سرویس های اطلاعاتی و محاصره قدس توسط نیروهای ارتش اسرائیل، در خیابان منتهی به مسجدالاقصی صورت گرفت.

علی طاهری، رئیس مرکز بین المللی «عدالت برای صلح» با اشاره به هتک حرمت بی سابقه قدس توسط رژیم غاصب صهیونیستی گفت: انگیزه اصلی این حرکت، نشان دادن حمایت جوانان ایرانی از جریان مردمی مقاومت در قدس و حضور در صف واحد آزادی خواهان جهان در دفاع از حرم مسجد الاقصی می باشد.

وی افزود: این بسته های غذایی با کمکهای مردمی جمعی از خانواده شهدای مدافع حرم و جوانان حامی فلسطین تهیه و به نشانه ی همبستگی با «مدافعان حرم الاقصی» که علی رغم سیطره نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی در دوهفته گذشته در مقابل دروازه های ورودی مسجدالاقصی تحصن کرده بودند، در مقابل «باب الاسباط» توزیع شد.

طاهری ادامه داد: نیروهای امنیتی رژیم صهیونیستی از ورود این بسته های غذایی به داخل مسجدالاقصی جلوگیری کردند و علی رغم دستگیر شدن برخی از توزیع کنندگان، توزیع این غذاها به عنوان نشانه ای کوچک از حضور جوانان ایرانی در کنار مردم مظلوم فلسطین، در خیابان منتهی به «باب الاسباط» مسجدالاقصی انجام شد.

رئیس مرکز بین المللی «عدالت برای صلح» در پایان ضمن برشمردن اهمیت قدس در وحدت مسلمانان گفت: در دورانی که گروه های سیاسی و حاکمیت ها از مساله اول جهان اسلام غفلت کرده اند، انتفاضه سوم فلسطین نوید ظهور جنبشی مردمی برای آزادی قدس شریف را می دهد و بی شک حمایت های برآمده از تعاملات انسانی می تواند بیش از پیش به گسترش انتفاضه قدس یاری رساند و ضرورت نقش آفرینی گروه های مردم نهاد ایرانی در این شرایط بیش از پیش احساس می شود.

لازم به ذکر است از ۲۳ تیر ماه و در پی عملیات شهادت طلبانه ۳ جوان فلسطینی در مسجدالاقصی، رژیم صهیونیستی با بستن ورودی های مسجد و محاصره این مکان مقدس، صدها تن از مردم که در دفاع از قدس به میدان آمده بودند را زخمی یا به شهادت رسانده است. سرانجام دیروز محاصره مسجدالاقصی به همت مردم فلسطین شکسته شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.