یک سناتور ارشد آمریکایی با انتقاد از هشدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی گفته که درگیری با کره شمالی، جنگی «کوتاه، کوچک و شکوهمند» نخواهد بود.

سناتور آمریکایی: جنگ با کره شمالی، شکوهمند و کوتاه نخواهد بود

به گزارش قدس آنلاین، سناتور بن کاردین با انتقاد از هشدار دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی گفته که درگیری با کره شمالی، جنگی «کوتاه، کوچک و شکوهمند» نخواهد بود.

بن کاردین، عضو ارشد دموکرات در کمیته روابط  خارجی مجلس سنا گفت که اظهارات ترامپ درباره کره شمالی، سازنده نیست و نشان می‌دهد که وی فاقد روحیه و قضاوت لازم برای تصدی سمت ریاست‌جمهوری است. 

کاردین گفت: «ما نباید وارد همان نوع اظهارات پرطمطراق و تحریک‌آمیز کره شمالی درباره جنگ هسته‌ای شویم. هیچ کس نباید فکر کند درگیری با کره شمالی، جنگی شکوهمند، فوری و کوتاه خواهد بود.»

عضو ارشد کمیته روابط خارجی سنا تصریح کرد برنامه هسته‌ای کره شمالی را نمی‌توان با یک حمله گذرا و ناگهانی نابود کرد. 

 دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا سه‌شنبه شب در اظهاراتی غیرمعمول به کره شمالی هشدار داد چنانچه به تهدیدات خود علیه آمریکا ادامه دهد با «آتش و خشمی» مواجه می‌شود که قبلاً در دنیا نظیر نداشته است. 

ترامپ که در باشگاه گلف خود در «بدمینستر» ایالت نیوجرسی حضور داشت گفت: «بهترین کار برای کره شمالی این است که هیچ تهدید دیگری علیه ایالات متحده انجام ندهد.»

وی اضافه کرد: «آنها با آتش و خشمی مواجه خواهند شد که جهان نظیر آن را هرگز ندیده است. او (رهبر کره شمالی) فراتر از حد یک کشور معمول تهدیدآمیز عمل کرده‌ و همان‌طور که گفتم آنها با آتش، خشم و قدرت صریحی رو به رو خواهند شد که جهان هرکز قبلاً ندیده است.»

رئیس‌جمهور آمریکا این اظهارات را بعد از آن مطرح کرد که تحلیلگران اطلاعاتی آمریکا در یک ارزیابی جدید مدعی شدند کره شمالی موفق به تولید یک کلاهک هسته‌ای در ابعاد کوچک، با قابلیت نصب در موشک‌های این کشور شده است. 

ارتش کره شمالی بامداد چهارشنبه اعلام کرد در حال «بررسی طرح عملیاتی» برای حمله به مناطق اطراف «گوام» با موشک‌های بالستیک استراتژیک میان‌-دوربرد است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.