رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: در دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته یکی از آرزوهای دیرینه و بیش از چهل سال گذشته برای اصلاح ساختار هوایی کشور اتفاق افتاد و شبکه راه‌های هوایی کشور گسترده تر شد.

شبکه راه‌های هوایی کشور گسترده‌تر شد/ پذیرش ترافیک هوایی کشور قطر

به گزارش قدس آنلاین، رحمت الله مه آبادی عصر امروز در حاشیه بازدید از فرودگاه یاسوج در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سیاست اصلی دولت توسعه همه جانبه در کشور با تاکید بر مناطق کمتر برخوردار است، اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد یکی از نقاط هدف شرکت فرودگاه های ایران است.

رئیس هیئت مدیره فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور با تاکید بر اینکه بستر توسعه فرودگاه است، عنوان کرد: توسعه حمل و نقل هوایی مورد توجه دولت و وزارت راه و شهرسازی است.

وی با اشاره به اینکه محدودیت تایپ یکی از مشکلات فرودگاه یاسوج است، بیان کرد: بدون شک جابه جایی زندان مرکزی یاسوج نقش مهمی در رفع این محدویت ایجاد می‌کند.

مه آبادی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یک قطب گردشگری شناخته شده است، گفت: مهم‌ترین ابزار برای رشد صنعت گردشگری توسعه ظرفیت ناوگان حمل و نقل هوایی در استان است.

وی با بیان اینکه پروژه تطویل باند فرودگاه یاسوج مربوط به گذشته است، تصریح کرد: وزیر راه و شهرسازی خواستار تسریع در روند اجرای این پروژه شد و ما مسئولیت اجرای آن را بر عهده داریم.

مه آبادی با تاکید بر اینکه کار توسعه در حال اتمام است، گفت: با توجه به موقعیت خاص این  فرودگاه  باید دره‌ای که خط القعر ۲۷ متری داشت را پر می‌کردیم که استاندار همکاری مطلوبی در این زمینه داشت و این مشکل اکنون برطرف شد.

رئیس هیئت مدیره فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم که باند فرودگاه در سال ۹۶ عملیاتی و پروازها آغاز شود.

وی با بیان اینکه استاندار خواستار تسریع در بهره‌برداری از این پروژه است، گفت: دو برنامه برای شروع به کار فرودگاه وجود دارد که در اوایل شهریو ماه، امید است که ایرلاین‌ها کمک کنند که مسائل بازرگانی حل شود و بتوان پذیرش هواپیما بر اساس تایپ قبلی را داشت و بعد از یک ماه تا ۴۵ روز بعد طرح به طور کامل به بهره‌برداری برسد و تایپ بالاتر و متوسط در فرودگاه توان نشستن داشته باشد.

مه آبادی با تاکید بر اینکه سازمان هواپیمایی هیچگونه مشکلی برای تخصیص اعتبار به این پروژه ندارد و مشکلات این پروژه بیشتر در حوزه فنی بود، تصریح کرد: ۴۰ میلیارد تومان برای این طرح اعتبار تخصیص داده شد.

وی گفت: یکی از موانع اصلی که برای بهره‌برداری از این فرودگاه  جابه جایی زندان شهر یاسوج است که امید است با حمایت‌های دولت و استان این امر محقق شود که  در صورت تاخیر در این اقدام بر بهره‌برداری و عملکرد فرودگاه تاثیر دارد.

مه آبادی با اشاره به اینکه ۸ مانع از ۱۴ مانع پیش روی فرودگاه برداشته شده است، عنوان کرد: فرودگاه یاسوج با تحقق توسعه و تکمیل این پروژه محدودیتی برای پذیرش تایپ های متوسط ندارد.

وی با اشاره به توسعه فرودگاه‌های کشور گفت: ۵۴ فرودگاه کشور همه کارگاه سازندگی هستند و در دو سال گذشته  و با احتساب امسال نزدیک به هزار میلیارد پروژه در دست بهره‌برداری داریم و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان پروژه در حال ایجاد است.

مه‌آبادی گفت: در دولت تدبیر و امید در دو سال گذشته یکی از آرزوهای دیرینه و بیش از چهل سال گذشته برای اصلاح ساختار هوایی کشور اتفاق افتاد و شبکه راه‌های هوایی کشور گسترده تر شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۵ هزار کیلومتر راه هوایی جدید در این دو سال افتتاح شد و یکی از بهره‌های آن پذیرش ترافیک هوایی کشور قطر بود.

مه آبادی با اشاره به تامین تجهیزات در این راه‌ها گفت: در تمامی سه حوزه راداری، ارتباطات و کمک ناوبری اقدامات خوبی انجام شده ‌و خرید در حوزه ارتباطات انجام و عملیات نصب انجام می‌شود و تا یک سال آینده همه سامانه‌ها نوسازی می‌شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.