یزد - مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان یزد گفت: درحال حاضر ۲۵۰ اتوبوس در استان یزد مجهز به سامانه سپهتن هستند، و قصد داریم این سامانه را روی سواری تاکسی ها و تانکرهای حمل سوخت نصب کنیم.

۲۵۰ اتوبوس در استان یزد مجهز به سامانه سپهتن هستند

به گزارش قدس آنلاین، محسن صادقیان با بیان این خبر اظهار داشت: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در جهت افزایش ایمنی حمل و نقل مسافر با اتوبوس و در جهت نصب سامانه سپهتن بر روی ناوگان اتوبوسی کشور بسیار تلاش نمود و خوشبختانه در استان یزد نیز، نصب این سامانه بر روی تعداد ۲۵۰ اتوبوس‌، در دست اقدام است.

وی افزود: متاسفانه در خصوص حمل و نقل سواری کرایه‌های عمومی که از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خدمات می گیرند، مشکلاتی داریم که با نصب سامانه مذکور، این مشکلات مرتفع خواهد شد.

صادقیان با بیان اینکه این سامانه در ماه‌های آینده بر روی تانکرهای حمل سوخت نیز، نصب می‌شود، تصریح کرد: به مزیت‌های سامانه سپهتن از جمله‌ ردیابی ناوگان، مسیریابی، ثبت تخلفات سرعت، ثبت تخلفات رانندگی بیش از حد مجاز می باشد واین سامانه در داخل اتوبوس نصب شده و اتوبوس به اولین پایگاه پلیس راه که می‌رسد، با استفاده از امواج رادیویی، خودش با نرم افزار در نظر گرفته شده ارتباط گرفته و اطلاعات سفر اتوبوس را تخلیه می‌کند.

وی افزود: با نصب این سامانه تخلفات اتوبوسی در استان یزد کاهش داشته و در گذشته ممکن بود راننده‌ها کارت هوشمندشان را به شخص دیگری بدهند و آن شخص به جای آن‌ها رانندگی کند ولی الان امکان چنین کاری نیست و دستگاه کارت هوشمند را با تصویر شخص راننده مطابقت می‌دهد.

این مسئول خاطر نشان ساخت: با توجه به اینکه این طرح موفقیت داشته، انشاالله این سامانه رااز اول مهرماه در سواری کرایه‌ها و تانکرهای سوخت نیز، نصب می‌کنیم و نوید می‌دهیم که از یک ماه دیگر، خودروهایی که این سامانه را نصب نکرده باشند، امکان تردد نخواهند داشت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.