یکشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۷

استکبار به دنبال این است که ما را از دینمان برگردانند

ناصری

یزد – نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: استکبار به دنبال این است که ما را از دینمان برگردانند و اگر بتوانند شرایطش را فراهم می‌کنند، و ما باید جلوی به وجود آمدن این شرایط را بگیریم و ما همیشه باید انقلابی باشیم و روحیه انقلابی را زنده نگاه داریم .

به گزارش قدس آنلاین، محمدرضا ناصری یزدی در نشست شورای مرکزی مهدویت استان یزد، با اشاره به این که در بحث مهدویت به موضوع شخصیت حضرت و بحث ظهور مقداری توجه صورت گرفته، اظهار داشت: مسئله اصلی فلسفه حکومت الهی و اسلامی  که به دست امام زمان(عج) ایجاد می‌شود را به خوبی مورد توجه قرار نداده‌ایم .

وی با اشاره به تلاش افرادی در داخل کشور برای ناتوان جلوه دادن حکومت اسلامی در اداره کشور افزود: هدف استکبار دور کردن مردم از دین و اسلام است .

ناصری با اشاره به این که برخی اعتقاد دارند که امام زمان(عج) تنها به عنوان یک مصلح در جامعه ظهورمی‌کند، گفت: این در حالی است که اعتقاد شیعه بر این است که امام زمان(عج) حاکمیت و قانون خدا را در جامعه پیاده می‌کند و یک حکومت اسلامی و دینی را در جامعه ایجاد می‌نماید .

نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: به این معنا، اسلام بر مبنای تشکیلات یک حکومت پایه گذاری شده که قانون حق و قانون اسلام در آن پیاده می شود و حکومت دینی به وجود می آید .

امام جمعه یزد گفت: اخیرا سخنرانی‌هایی در حال انجام است و در این برنامه‌ها سعی دارند که این دیدگاه و این رویکرد را زیر سوال ببرند و حقیقت را به گونه‌ای دیگر جلوه دهند .

ناصری یزدی با اشاره به این که در زمان منتهی به پیروزی انقلاب عده‌ای به دنبال این بودند که شاه حکومت کند ولی ساواک و هویدا برکنار شوند و این موضوع را در بین مردم هم پیاده کرده بودند، خاطرنشان ساخت: هدف اصلی آنها تبدیل کردن انقلاب اسلامی ایران به حالت مشروطیت بود و تنها امام خمینی(ره) این موضوع را متوجه شدند و در برابر آن ایستادگی کردند .

وی تصریح کرد: امام در ابتدای ورود به ایران تاکید کرد که من حکومت تشکیل می‌دهم، این موضوع به دلیل این بود که باید حکومت اسلامی بر اساس دستورات قرآن در جامعه ایجاد شود .

نماینده ولی فقیه دراستان یزد با اشاره به این که انقلاب اسلامی ایران برگشت از طاغوت به الله بود، گفت: در واقع این انقلاب یک تحول درونی از حاکمیت قانون استکباری به قانون خداوندی است و این روند ادامه دارد و دشمنان هم همچنان به دشمنی خود ادامه می‌دهند .

ناصری خاطرنشان ساخت: اگر حکومت دینی را یک قلعه بزرگ بدانیم که از عظمت بسیار بالایی برخوردار است، انقلاب اسلامی ایران یک دریچه کوچکی است که در این قلعه باز شده و الان در دالان این قلعه در حال حرکت هستیم تا به اصل حکومت برسیم .

وی افزود: الان برخی افراد اقدام به سخنرانی می‌کنند و توانایی حکومت دینی در اداره کشور را زیر سوال می‌برند و بیان می‌کنند که دین باید در زندگی فردی افراد وجود داشته باشد و حکومت ربطی به دین نداشته باشد، این موضوع دقیقا حرفی است که بازرگان می‌زد و اهل تسنن هم به آن اعتقاد دارد .

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.