صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه در جریان تماس تلفنی امروز خواستار واکنش شورای امنیت سازمان ملل و اتحادیه اروپا به آزمایش هسته ای کره شمالی شدند.

درخواست برلین و پاریس از شورای امنیت برای واکنش به کره شمالی

به گزارش قدس آنلاین، دولت آلمان امروز در بیانیه ای اعلام کرد که آنگلا مرکل، صدر اعظم این کشور و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در جریان یک تماس تلفنی، مشترکاً آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی را محکوم کردند و خواستار تحریم  های سخت تر اتحادیه اروپا علیه پیونگ یانگ شدند.

در بیانیه صادره توسط دولت آلمان، طرفین در این تماس تلفنی، اقدام امروز کره شمالی را «بُعد جدیدی از تحریک» توصیف کردند.

در ادامه این بیانیه آمده است: صدر اعظم آلمان و رئیس جمهور فرانسه در این خصوص توافق کردند که شورای امنیت سازمان ملل متحد و اتحادیه اروپا باید به آزمایش هسته ای اخیر کره شمالی واکنش نشان دهند.

همچنین در این بیانیه آمده است که برلین و پاریس باید به دنبال اعمال تحریم های سختگیرانه تر اتحادیه اروپا علیه کره شمالی باشند.

لازم به ذکر است، صبح امروز یکشنبه ۳ سپتامبر در ابتدا اعلام شد که پیونگ یانگ اعلام کرد موفق به تولید سلاح اتمی پیشرفته تری شده است که قابلیت نصب بر روی موشک های بالستیک را نیز دارد.

در همین راستا، «کی سی ان اِی» رسانه رسمی کره شمالی تصاویری از «کیم جونگ اون» رهبر جوان این کشور را منتشر کرد که وی را در حال بررسی آنچه که بمب هیدروژنی جدید نامیده می شود، نشان می دهند.

پس از آن رسانه از وقوع زمین لرزه در کره شمالی خبر دادند و کره جنوبی و ژاپن اعلام کردند که این زمین لرزه ساختگی و به دلیل آزمایش هسته ای کره شمالی رخ داده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.