مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه بارشهای باران و رگبار در سه روز آتی بخشهایی از کشور را در برمی‌گیرد، گفت: طی سه روز آینده ۹ استان کشور با بارشهای باران و رگبار مواجه می‌شوند.

باران در ۹ استان کشور می‌بارد/ گردوخاک در خوزستان و زابل

به گزارش قدس آنلاین، احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز نیز بخشهایی از شمال کشورمان را در برمی‌گیرد.

وی ادامه داد: ‌امروز در سواحل جنوبی دریای خزر، استانهای گیلان، مازندران و گلستان بارش باران و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: رفته رفته از اواخر وقت امروز از بارشهای باران کاسته خواهد شد و فقط استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و سمنان با بارشهای خفیف مواجه می‌شوند.

به گفته وظیفه، رگبار باران و رعد و برق نیز در ساعتهای آتی فارس و هرمزگان به‌ویژه مناطق غربی را در برمی‌گیرد.

وی تصریح کرد: طی روز چهارشنبه نیز بارش پراکنده باران در شرق سواحل و در استانهای خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی رخ خواهد داد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور اظهار کرد: روز پنجشنبه نیز احتمال بارش پراکنده باران در شرق سواحل دریای خزر پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه افزود: طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه در شمال هرمزگان و جنوب کرمان رگبار باران و رعد وبرق رخ خواهد داد.

وی گفت: سایر مناطق کشور نیز طی روزهای آتی آسمانی صاف و آفتابی خواهد داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: عصر روز چهارشنبه نیز پدیده باد و گرد و خاک برای استان خوزستان دور از انتظار نیست.

وظیفه با اشاره به وزش باد شدید در شرق کشور گفت: سه روز آینده وزش باد شدید به‌ویژه در اوایل صبح همراه با گرد و خاک در منطقه زابل پیش‌بینی می‌شود.

وی، شهرکرد با چهار درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با ۴۶ درجه بالای صفر را گرمترین نقط کشور دانست و گفت: امروز دمای هوای تهران در گرم‌ترین لحظات به ۳۳ درجه بالای صفر رسید.

منبع: خبرگزاری تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.