تبریز - مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی گفت: ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان شرقی طی دو سال آینده از آب شرب لوله کشی بهره مند می شوند.

آب رسانی به ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار/تلاش برای حل مشکل آب شرب

به گزارش قدس آنلاین،علی صمد نژاد با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: به مناسبت دهه مبارک فجر پروژه های آب رسانی به ۶۴ روستای آذربایجان شرقی با اعتبار حدود ۳۰ میلیارد تومان به بهره برداری خواهد رسید.

وی افزود: از مجموع این پروژه ها ۹ پروژه آب رسانی به روستاهای فاقد آب در شهرستان اهر قرار دارد و علاوه بر این ها در استان آذربایجان شرقی برای اولین بار طرح فاضلاب روستای لیقوان با صرف اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد تومان به مناسبت دهه فجر مورد بهره برداری قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه حدود ۹۶ درصد جمعیت روستایی آذربایجان شرقی از آب شرب سالم برخوردار هستند، ادامه داد: از نظر تاسیسات شبکه آب رسانی به روستاهای استان وضعیت مطلوبی داریم به طوری که ۹۶ درصد جمعیت روستایی از آب شرب بهره مند هستند.

احداث مجتمع های آب رسانی آب شرب در روستاها

صمد نژاد اضافه کرد: با توجه به خشکسالی های متوالی و متناوبی که متاسفانه در استان آذربایجان شرقی اتفاق افتاده یکسری از روستاهای استان هر چند از تاسیسات خطوط آب برخوردار شده اند اما در تامین آب شرب با مشکل مواجه هستند ولی در تلاش هستیم تا احداث مجتمع های آب رسانی آب شرب این روستاها را تامین کنیم.

وی بر لزوم تامین مشکل آب روستاهای آذربایجان شرقی که آب آنها خشک شده و تامین آب با مشکلاتی همراه است تاکید کرد، گفت: چهار درصد روستاهای استان آذربایجان شرقی که از تاسیسات شبکه آب رسانی بی بهره مانده اند در دستور کار شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی قرار دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان شرقی بابیان اینکه ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان شرقی هنوز از آب شرب لوله کشی بهره مند نشده اند، یادآور شد: آب رسانی به ۷۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در آذربایجان شرقی طی دو سال آینده از آب شرب لوله کشی بهره مند می شوند.

صمد نژاد خاطرنشان کرد: امسال برای اجرای پروژه های آب رسانی به روستاهای آذربایجان شرقی و سایر پروژه های شرکت آب و فاضلاب حدود ۵۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی اختصاص یافته است.

منبع: مهر 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.