۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۵
کد خبر: 600405

رشت-مدیر کل بنیاد مسکن با اشاره به اجرای طرح هادی در ۸۰۰ روستای این استان از اجرای ۳۹ درصدی آن در حوزه صدور سند روستایی خبر داد.

اجرای طرح هادی در ۸۰۰ روستای استان گیلان

به گزارش قدس آنلاین به نقل از بنیاد مسکن گیلان  محمد اکبرزاده با اشاره به زندگی یک میلیون نفری از جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزار نفری گیلان در روستاها، اظهار کرد: تاکنون در ۸۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار استان گیلان طرح هادی اجرا شده است.

 وی افزود: در این درحالی است که استان گیلان دارای دو هزار و ۷۰۰ روستا است که از این تعداد بیش از دو هزار روستا بالای ۲۰ خانوار هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گیلان با اشاره به اجرای ۳۹درصدی طرح هادی در استان، گفت: شاخص اجرای طرح هادی در سطح کشور ۴۲ درصد است که تلاش می شود باقی روستاهای بالای ۲۰ خانوار گیلان نیز این طرح اجرایی شود.

وی در ادامه به صدور سند روستایی در استان گیلان نیز اشاره و خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۱۵ هزار سند مالکیت برای روستاییان استان گیلان صادر شده است.

 اکبرزاده با بیان اینکه پیش بینی می شود در سال جاری نیز ۲۰ هزار سند مالکیت روستایی صادر شود، تصریح کرد: تاکنون ۶۳ درصد خانه های روستایی گیلان در برابر زلزله مقاوم سازی شده که از این حیث در کشور در جایگاه نخست قرار داریم.

وی همچنین با اشاره به برخی دیگر از اقدامات این نهاد در سال جاری، یادآورشد: ۱۷۱ میلیارد تومان پروژه عمرانی در سال جاری در شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر جمعیت استان اجرایی می شود. مدیرکل بنیاد مسکن گیلان به سهمیه ساخت ۲۳ هزار واحد مسکن مهر در حوزه شهرهای زیر ۲۵ هزار خانوار این نهاد در استان اشاره کرد و گفت: از این تعداد تاکنون ۲۲ هزار و ۳۰۰ واحد ساخته شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.