قزوین_ رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: این استان به عنوان پایلوت دفاع از حقوق عامه معرفی می شود.

قزوین به عنوان پایلوت دفاع از حقوق عامه معرفی می شود

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی دادگستری استان قزوین، حجت الاسلام نورالله قدرتی در جلسه شورای مسئولان قضایی استان قزوین که در اداره کل تعزیرات حکومتی این استان برگزار شد، گفت: ایمان واقعی آن است که انسان ها نه تنها در میان جمع و جامعه بلکه در خلوت خود نیز گناه نکند.

وی افزود: کسی که در خلوت هم ناظر اعمال انسانها است نیازی به شاهد ندارد و اگر ایمان ما درست و واقعی باشد هرگز مرتکب گناه نخواهیم شد و به ورع و پرهیزگاری خواهیم رسید.

رییس کل دادگستری استان قزوین تصریح کرد: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای خودسازی، خودشناسی و دوری از گناه است و پیرو اهل بیت بودن فقط عزاداری و سوگواری نیست بلکه دوری از گناه نیز یکی از راه های قرب الهی و اهل بیت است.

قدرتی خاطر نشان کرد: اداره تعزیرات حکومتی استان قزوین در سال های گذشته فعالیت های بسیاری داشته و جایگاه خوبی در کشور به دست آورده و کارنامه قابل قبولی را کسب کرده است اما مشکلاتی نیز وجود دارد که باید با تلاش و همفکری برطرف شود.

وی بیان کرد: اگر در تنظیم بازار و نظم دادن به این حوزه فعالیت های مطلوبی داشته باشیم روزی مردم نیز تأمین و با این روند دینداری مردم نیز تقویت می شود.

رییس کل دادگستری استان قزوین در ادامه مطرح کرد: در تلاش هستیم تا با بررسی نیازهای مناطق مختلف استان بتوانیم ساختمانی برای اداره تعزیرات در شهرستان ها را احداث کنیم زیرا قطعا مردم به زحمت کمتری می افتند و رسیدگی به پرونده های حوزه تعزیرات نیز در کمترین زمان انجام می شود و امیدواریم در سه سال آینده همه نیازها را بتوانیم تأمین کنیم.

قدرتی در ادامه گفت: ایران اسلامی مسیر تنفس ابرقدرتها را بسته و به همین دلیل مورد تحریم وفشار ابر قدرتها است اما به لطف الهی، ملت هوشیار و گوش به فرمان رهبر انقلاب حرکت خواهد کرد و چون سربازی در مسیر صیانت از ارزش های نظام و انقلاب گام برمی دارد.

این مقام قضایی استان عنوان کرد: با اقدامات بسیار خوبی که دادستان قزوین در ماه های اخیر در جهت احیای حقوق عامه داشتند در تلاش هستیم تا استان قزوین را به عنوان پایلوت دفاع از حقوق عامه مطرح کنیم.

وی اظهار داشت: هفته قوه قضاییه سالجاری نزدیک است و باید تلاش کنیم این هفته باشکوه تر از سال های قبل گرامی داشته شود و فرصت مناسبی است تا با حضور در بین مردم، آنها را با فعالیت ها و اقدامات مختلف دستگاه قضایی آشنا کنیم.

رئیس کل دادگستری استان قزوین بیان کرد: در هفته قوه قضائیه برنامه های مختلفی پیش بینی شده که صاحبه مطبوعاتی رییس کل دادگستری و دادستان، دیدار با وکلا و کارشناسان، عطر افشانی وغبارروبی مزارشهدا، دیدار مردمی شورای مسئولان قضایی با مردم، سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، همایش نقش رسانه ها در احیاء حقوق عامه و بازدید از زندان از جمله آنهاست.

قدرتی در پایان گفت: همچنین جلسه رئیس کل دادگستری با کارمندان وتقدیر ازقضات نمونه، شرکت در همایش مسئولان قضایی با حضور رئیس قوه قضاییه، دیدار با خانواده شهدا، مشاوره حقوقی رایگان به شهروندان، برپایی غرفه مشاوره خانواده، مسابقات فوتسال، والیبال و نقاشی، نمایشگاه کتاب، دیدار مردمی در سه مسجد، در این هفته پیش بینی شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.