نیروهای ارتش سوریه که اکنون ۹۸ درصد از کل استان درعا را تحت کنترل دارند، با پیشروی در منطقه «حوض الیرموک» واقع در ریف شمال غربی این استان، شکست دیگری را برای تروریست‌های مستقر در جنوب سوریه رقم زدند.

پیشروی ارتش سوریه در شمال غربی درعا و آزادسازی صحرای «صیصون»+تصاویر

به گزارش قدس آنلاین، پیشروی نیروهای ارتش سوریه و شکست تروریست‌ها در جنوب سوریه بویژه استان «درعا» که در آستانه آزادسازی کامل قرار گرفته، همچنان ادامه دارد.

گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» در تازه‌ترین گزارش خود درباره وضعیت پیشروی ارتش سوریه در ریف درعا اعلام کرد که نیروهای آن امروز شنبه موفق شدند بر صحرای «صیصون در منطقه «حوض الیرموک» واقع در ریف شمال غربی درعا مسلط شوند.

با شکست تروریست‌های داعش در مناطق ذکر شده در «حوض الیرموک»، اکنون ۹۸ از کل استان درعا تحت کنترل نیروهای ارتش سوریه است و تنها ۲ درصد استان تحت اشغال داعشی‌ها قرار دارد.

یگان‌های ارتش سوریه همچنین موفق شدند بر روستاها و شهرک‌ها «فیصون، العوام، جمله، عین صماطه، ابورقه، ابو خرج، النافعه و سد النافعه»  در ریف شمال غربی درعا مسلط شوند و مین‌های کاشته شده توسط گروه‌های تروریستی را خنثی کنند.


آزادسازی ۹۸ درصدی استان راهبردی و مهم درعا پس از آزادسازی کامل غوطه شرقی در 25 فروردین و آزادسازی اردوگاه یرموک و منطقه حجرالاسود در 31 اردیبهشت سال جاری و پیش از آن آزادسازی استان های الرقه و دیر الزور و شرق حلب از دست گروه تروریستی داعش و دیگر گروه‌های تروریستی، صورت گرفته است.

نزدیکی درعا به شهر دمشق، هم مرز بودن با کشور اردن و همچنین قرار گرفتن در کنار جولان اشغالی و سرزمین‌های اشغالی، باعث شده که این استان از بعد راهبردی بسیار حائز اهمیت باشد.

هم اکنون گروه‌های تروریستی ارتش آزاد، داعش، تحریر الشام (جبهه النصره) و شمار دیگری از گروه‌های تروریستی در استان درعا و همچنین دو استان همجوار آن یعنی سویدا و القنیطره حضور دارند که شمار آنها حدود 31 هزار نفر ذکر شده که از طرف مرزهای فلسطین اشغالی و اردن تامین مالی و تسلیحاتی می‌شوند.

تصاویری از عملیات ارتش سوریه علیه گروهک جیش خالد بن ولید که در بیعت با داعش قرار دارد:

منبع: خبرگزاری فارس

 انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.