رشت_ نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان‌ گفت: فساد برخی دستگاه‌های اجرایی سبب بروز مشکلات در کشور شده است.

فساد دستگاه‌های اجرایی مشکلات جدی برای کشور به‌وجود آورده است

به گزارش قدس آنلاین، آیت‌الله رسول فلاحتی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه رشت در مصلی امام خمینی(ره) این شهر اظهار داشت: مسئولیت‌گریزی یکی از دلایلی است که برخی افراد از ازدواج دوری می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه انسان در برابر خود، خدا و جامعه مسئول است عنوان کرد: برخی مردان می‌گویند ازدواج تعهدآور است و مرد باید نفقه و مهریه بپردازد که این بهانه نشان از مسئولیت‌گریزی این افراد دارد.

فلاحتی با اعلام اینکه در حال حاضر قوانینی در جمهوری اسلامی برای پایداری خانواده‌ها وضع شده است تصریح کرد: برخی زنان می‌گویند ازدواج سبب بروز برخی محدودیت‌ها در زندگی ما می‌شود و این بهانه نیز نشان از مسئولیت‌گریزی شخص است.

امام جمعه رشت با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم زنان پاکدامن را با عنوان "محسنات" و مردان پاکدامن را با عنوان "محسنین" معرفی کرده است گفت: دو راه برای دوری انسان‌ها از گناه وجود دارد که نخستین آن خودنگهداری و دیگری ازدواج است.

وی با بیان اینکه مردان برای دوری ماندن از گناه پیش از ازدواج باید از ارتباط با زنان دوری کرده و زنان نیز از زناکردن خودداری کنند عنوان کرد: مردان و زنان ناپاک به‌دنبال زنا و دوستی با نامحرم هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه ازدواج سبب مسئولیت‌پذیر شدن انسان‌ها می‌شود خاطرنشان کرد: پرهیز از ازدواج سبب می‌شود انسان مسئولیت‌پذیر نشود.

فلاحتی با اشاره به فراز و نشیب‌های ایجاد شده در بازار ارز، خودرو، سکه، لبنیات و موادغذایی اظهار داشت: بخشی از گرانی‌ها نتیجه جنگ روانی دشمنان انقلاب است.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه دشمن در تلاش است تا مردم را نسبت به انقلاب بی‌اعتماد کند گفت: دشمنان اسلام تلاش می‌کنند تا مردم را به تجمعات خیابانی دعوت کرده و نظام اسلامی را در مدیریت شرایط کشور ناتوان جلوه دهند.

وی با اعلام اینکه دشمنان انقلاب اسلامی پروژه‌های بسیاری برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی دارند بیان کرد: برخی از مشکلات به وجود آمده در کشور ناشی از فساد دستگاه‌های اجرایی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان بی‌توجهی مسئولان و ناکارآمدی مدیران را عامل بروز مشکلات در کشور دانست و تصریح کرد: برخی از دستگاه‌های اجرایی به "خانه سالمندان" تبدیل شده است در حالی که جوانان کارآمدی در حوزه‌های مختلف وجود دارد.

فلاحتی خطاب به مسئولان قوای سه‌گانه خاطرنشان کرد: از مسئولان می‌خواهیم که اگر مدیران ناکارآمدی بر سر کار هستند آن‌ها را برکنار کرده و مدیران مومن و جهادی را به‌کار گیرند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه دولت باید گلوگاه‌های فساد را ببندد عنوان کرد: در حال حاضر بیشترین بخش‌هایی که برای مردم مشکل ایجاد می‌کنند به دستگاه‌های دولتی وابسته هستند.

وی با اعلام اینکه دولت باید بر عملکرد مناطق آزاد و گمرکات نظارت جدی داشته باشد گفت: دولت به جای اینکه با صادرات کالا اقتدار ایران را نشان دهد با واردات کالا ذلت ما را به جهان نشان می‌دهد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه برخی مسئولان پیر کشور در جلسات میوه و چای می‌خورند و سپس ادعای اقتصادی مقاومتی دارند تصریح کرد: این کار را پسرخاله فلان آقا هم می‌تواند انجام دهد.

فلاحتی با بیان اینکه دولت در طول این سال‌ها تمام تلاشش را صرف برجامی کرده است که دستاوردی برای ایران نداشته است افزود: امروز هم دولت در حال تلاش برای همکاری با اروپایی‌هایی است که مانند آمریکا با ما رفتار می‌کنند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه دولت باید شرایط خود را تغییر دهد تصریح کرد: دولت باید در عرصه سیاست و اقتصادی خانه‌تکانی اساسی انجام دهد تا مشکلات مردم برطرف شود.

وی با اعلام اینکه دولت با برخی از نمایندگان خود در استان‌ها صداقت ندارد گفت: هر اقتصاددانی می‌داند که ریختن سکه و ارز در بازار اشتباه است اما برخی مسئولان در بدنه نظام به دنبال ضربه زدن به نظام هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر اینکه دولت از سویی می‌گوید هیچ نداریم و از سویی می‌گوید همه چیز داریم خاطرنشان کرد: مردم با این وضعیت چگونه به برجام شما دلخوش باشند.

فلاحتی با انتقاد از عملکرد دولت در حوزه روابط خارجی اظهار کرد: امروز شاهد هستیم که ترامپ "آجر فروش" می‌گوید من آماده مذاکره با ایران هستم و وای به حال ما که برخی افراد نیز در داخل کشور می‌گویند باید با او مذاکره کنیم.

امام جمعه رشت با اعلام اینکه ملت ایران آمریکا و اروپا را به ذلت کشانده است تصریح کرد: باید دید چرا دولت فقط به دنبال رابطه با این کشورها است و سایر کشورها را رها کرده است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.