چهارشنبه ۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶

دبیر انجمن خودروسازان ایران:

افزایش قیمت خوردوهای داخلی صوری است/ فروش ویژه ۴۰ هزار خودرو در هفته آینده

خودرو

دبیر انجمن خودروسازان ایران از فروش ویژه ۴۰ هزار خودرو در هفته آینده توسط دو شرکت بزرگ خودروساز خبر داد.

به گزارش گروه اقتصادی قدس آنلاین، احمد نعمت بخش از تمهیدات وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کاهش التهاب بازار خودرو خبر داد و اظهار داشت: قرار است براساس توافقات بعمل آمده به مناسبت عید غدیر خم فروش ویژه محصولات سایپا با قیمت روز در زمان تحویل هفته آینده آغاز شود.

وی افزود: در این طرح فروش، ۲۰ هزار دستگاه از محصولات سایپا پیش فروش و ۲۰ هزار از خودروهای ناقصی ایران خودرو که تأمین قطعات آنها انجام شده تحویل خریداران خواهد شد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران در خصوص دلایل افزایش غیرمنطقی قیمت انواع خودروهای داخلی از جمله پراید که از مرز ۴۰ میلیون تومان نیز گذشته است افزود: به اعتقاد من این قیمت‌ها صوری است، عده‌ای پول‌های سرگردان را راهی بازار خودرو کرده و با انتشار تبلیغات مختلف در صدد افزایش قیمت خودرو هستند.

وی چاره کار بازار سرگردان خودرو که عده‌ای به دنبال کسب سودهای حداکثری بدون زحمت هستند را فروش خودرو در حاشیه بازار دانست و گفت: با این روش دست سودجویان از بازار خودرو قطع و با کاهش خریداران، قیمت خودرو تعدیل خواهد یافت به نحوی که با این روش خریداران واقعی با بازشدن سایت فروش خودروسازان موفق به ثبت‌نام خودرو در پیش فروش‌ها خواهند شد.

نعمت بخش اضافه کرد: تجربه موفقی که در دهه ۷۰ برای بازار خودرو اجرایی شد این نتیجه را به وجود آورد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

نظرات

  • ۱۳۹۷/۰۶/۰۷ - ۱۵:۰۵
    0 0
    اگر واگذاری خودرو ها،به آنهایی که فبلأ ثبت نام کردند نفری یک خودرو بر اساس کد ملی باشد،خودرو به همه ثبت نام کنندگان خواهد رسید.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.