وزارت کشور روسیه از بازداشت حدود ۱۰۰ نفر در شهر سن‌پترزبورگ و چندین نفر در مسکو، در جریان اعتراضات غیرقانونی روز یکشنبه در مخالفت با اصلاح قانون بازنشستگی در این کشور خبر داد.

اعتراضات خیابانی در سن‌پترزبورگ روسیه به خشونت کشیده شد

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، "یوری والیایف" رئیس اداره کل وزارت کشور در امور تامین حفظ نظم عمومی و هماهنگی اقدامات با ارگان‌های اجرایی در مناطق روسیه اعلام کرد که روز یکشنبه در جریان اعتراضات غیرهماهنگ شده با مقامات محلی در سن‌پترزبورگ حدود 100 نفر و چندین نفر ( بر اساس برخی اخبار یازده تن) نیز در مسکو به دلیل نقص قوانین و برهم زدن نظم و امنیت اجتماعی توسط مامورین انتظامی بازداشت شدند.

ضمن اینکه در دفتر امور پایتخت در وزارت کشور روسیه به این خبرگزاری گفته شد که در جریان اعتراضات خیابانی روز یکشنبه در مسکو که بدون مجوز از طرف شهرداری مسکو انجام شده بود، تنها یک نفر به خاطر نقض قوانین و درگیر شدن با نیروهای انتظامی بازداشت شد.

لازم به یادآوری است، تظاهرات طرفداران "آلکسی ناوالنوی" یکی از رهبران مخالفین سیاسی دولت در شهر سن‌پترزبورگ در مخالفت با افزایش سن بازنشستگی، بعدازظهر دیروز (یکشنبه) انجام شد. از شرکت کنندگان در این تظاهرات غیرهماهنگ شده با مقامات محلی، خواسته شده بود تا از موانع مستقر شده در خیابان عبور نکرده و باعث مسدود شدن راه تردد خودروها نشوند که با نقض این قانون و عدم توجه به هشدارهای داده شده از سوی نیروهای انتظظامی، بازداشت‌ها آغاز شد.

در شهر مسکو نیز اعتراضات خیابانی علیه اصلاح قانون بازنشستگی در روسیه در میدان پوشکین این شهر برگزار شد. این تظاهرات از قبل با شهرداری پایتخت هماهنگ نشده بود. در این اعتراضات بیش از دو هزار نفر شرکت کرده بودند.

تظاهرات مشابهی نیز در برخی دیگر از شهرهای روسیه برگزار شد که در اکثر آنها این اعتراضات به آرامی و بدون بازداشت به پایان رسید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.