فدراسیون فوتبال کلمبیا برای استخدام کارلوس کی‌روش رسماً دست به کار شد.

کی‌روش همچنان مورد توجه مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، فدراسیون فوتبال کلمبیا همچنان در جستجوی یافتن سرمربی برای سپردن هدایت تیم ملی این کشور و جانشینی نستور پکرمن است که در ماه سپتامبر به همکاری‌اش با این فدراسیون پایان داد. در این بین کارلوس کی‌روش، سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال ایران بیشتر از بقیه مورد توجه مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا است.

این سرمربی پرتغالی اخیراً ملاقاتی با مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا داشته است و مدیران این فدراسیون خواهان همکاری هر چه سریعتر شده‌اند، اگرچه کارلوس کی‌روش متعهد به سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ است، مسابقاتی که بین تاریخ ۵ ژانویه تا یک فوریه (۱۵ دی تا ۱۲ بهمن) برگزار خواهد شد.

طرفین قرار است یک ملاقات دیگر داشته باشند که در آن تصمیم‌گیری خواهد شد که آیا مذاکرات ادامه پیدا کند یا قضیه همکاری با کی‌روش منتفی شود. در صورت توافق طرفین این سرمربی پرتغالی، کارش را با آماده‌سازی تیم ملی فوتبال کمبیا برای مسابقات کوپا آمه‌ریکا ۲۰۱۹ در برزیل آغاز خواهد کرد.

کی‌روش تمایل دارد تا تیمی در سطح کیفیت کلمبیا را سرمربیگری کند. چیزی که واضح است، این است که تعهد کارلوس کی‌روش به تیم ملی فوتبال ایران در پایان مسابقات جام ملت‌های آسیا به پایان خواهد رسید و او می‌تواند به دنبال چالشی جدید در دوران حرفه‌ای‌اش به عنوان مربی باشد.

کی‌روش که سابقه هدایت تیم‌های ملی فوتبال آفریقای جنوبی، پرتغال و ایران را دارد، در جام جهانی ۲۰۱۰ هدایت پرتغال را برعهده داشت و در دو دوره اخیر جام جهانی -۲۰۱۴ و ۲۰۱۸- هم تیم ملی فوتبال ایران را به این رقابت‌ها رساند.

رزومه کاری کارلوس کی‌روش قابل احترام است و در ۱۸۲ بازی که او هدایت تیم‌های ملی را برعهده داشته، ۱۰۱ پیروزی کسب کرده است. او اخیراً پس از رسیدن به رکورد صد پیروزی گفت: «این کار آسانی نبود، به همین خاطر خوشحالم و احساس غرور می‌کنم».

مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا امیدوار هستند که این مسئله - انتخاب سرمربی جدید - خیلی زود حل شود تا اینکه به تعویق بیافتد، اما باید راه‌حلی قطعی در این موضوع پیدا کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.