رژیم صهیونیستی سرانجام پس از ۳۶ سال انکار به مسئولیت خود در غرق کردن یک کشتی لبنانی اعتراف کرد.

اعتراف اسرائیل به غرق کردن کشتی لبنانی پس از ۳۶ سال انکار

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رژیم صهیونیستی به غرق کردن کشتی پناهندگان لبنانی در سال 1982 میلادی اعتراف کرد.

رژیم صهیونیستی به طور رسمی اعلام کرد که تابستان 1984، کشتی پناهندگان لبنانی را در مقابل سواحل طرابلس واقع در شمال لبنان غرق کرد که این حادثه به کشته شدن 25 نفر از مجموع 56 نفر سرنشینان آن منجر شد.

کانال دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد: یک زیردریایی اسرائیلی موشک هایی را به سمت کشتی پناهندگان در مقابل سواحل طرابلس واقع در شمال لبنان شلیک و آن را غرق کرد. این اقدام رژیم صهیونیستی در چارچوب عملیات ارتش این رژیم با نام درایفوس صورت گرفت که تا کنون سری باقی مانده و مقامات صهیونیست از افشای جزئیات آن خودداری می‌کردند.

این کانال تلویزیونی افزود: این کشتی تجاری حامل 56 نفر از پناهندگان لبنانی در حال عزیمت به قبرس در دوره برقراری آتش‌بس پس از تجاوز نظامی اسرائیل به بیروت و خروج رزمندگان فلسطینی از آن به سمت تونس تحت حمایت بین المللی بود، اما زیردریایی نیروی دریایی اسرائیل از نوع 540 گال، با تعقیب کشتی لبنانی پس از حدود یک ساعت از ترک بندر طرابلس آن را با دو فروند موشک هدف داد که به منفجر و غرق شدن آن و کشته شدن 25 پناهنده لبنانی منجر شد.

فرمانده زیردریایی رژیم اسرائیل اینگونه بهانه‌تراشی و مدعی شد که گمان می‌کرد که این کشتی لبنانی حامل مبارزان فلسطینی برای خروج از لبنان است. ‎

ارتش رژیم اسرائیل مدعی شده بود که هدف از عملیات درایفوس، گشت زنی در سواحل طرابلس برای مقابله با کشتی های نیروی دریایی سوریه بود که در آبهای جنوبی برای رویارویی با نیروی دریایی اسرائیل حرکت می کردند. ‎

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.