معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور از اجرای طرح جمع آوری و ساماندهی زنان معتاد متجاهر در تهران خبر داد و گفت: این طرح با مشارکت بهزیستی و نیروی انتطامی اجرا می‌شود و شهرداری تهران به دلیل نداشتن پول از همکاری در این طرح سرباز زد.

جزئیات طرح ساماندهی زنان معتاد متجاهر اعلام شد

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، فرید براتی سده معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اجرای طرح ساماندهی زنان متعاد متجاهر در تهران اظهار کرد: این طرح از اول دی با همکاری سازمان بهزیستی کشور و نیروی انتظامی آغاز شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس این طرح نیروی انتظامی به پاتوق های زنان معتاد در مناطق و محلات تهران سرکشی کرده و آنها را جمع‌آوری و به مراکز درمان اقامتی در 5 نقطه از شهر تهران منتقل می‌کند.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور بیان کرد: در طرح اشاره شهرداری تهران هیچ گونه همکاری را نداشته است و مسئولان مربوطه در این نهاد اعلام کرده‌اند که اعتباری برای انجام این طرح ندارند.

براتی سده گفت: زنانی که به این مراکز ارجاع داده می شوند 3 تا 6 ماه در این مراکز درمان و نگهداری می‌شوند ضمن این‌که باید تدابیری نیز برای بعد از ترخیص آنها در نظر گرفته شود که در این زمینه امیدواریم ستاد مبارزه با مواد مخدر و وزارت کشور به وظایف خود عمل کنند.

وی افزود: بر اساس برآوردی که برای نگهداری و درمان زنان معتاد شده است روزانه بیش از 20 هزار تومان هزینه می شود که انتظار می‌رود ستاد مبارزه با موادمخدر اعتبارات لازم را در اختیار سازمان بهزیستی قرار دهد.

معاون توسعه پیشگیری سازمان بهزیستی کشور گفت:طرح اشاره بدون وقفه ادامه پیدا می‌کند ضمن اینکه از زمان اجرای طرح تا به الان بالغ بر 130 نفر از زنان معتاد جمع‌آوری و ساماندهی شده‌اند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.