دولت منطقه کردستان عراق، ۱۴۰۰ عضو داعش را به دولت مرکزی این کشور تحویل داد تا روند بازجویی و محاکمه آنها را پیگیری کند.

"اربیل" ۱۴۰۰ عضو داعش را به "بغداد" تحویل داد

به گزارش گروه بین‌الملل قدس آنلاین، دولت منطقه کردستان عراق، از تحویل بیش از هزار و ۴۰۰ عضور داعش به دولت مرکزی در بغداد برای تکمیل روند محاکمه آنها، خبر داد.

به نوشته پایگاه خبری «البوابة نیوز»، «دیندار زیباری» هماهنگ‌کننده امور بین‌المللی در دولت منطقه کردستان اعلام کرد که این اقدام، نخستین مرحله از تحویل دو هزار و ۴۰۰ تروریست داعش به دولت مرکزی عراق در چارچوب هماهنگی میان بغداد و اربیل است.

وی تصریح کرد: در بین تروریست‌های بازداشت شده، برخی از آنها از خود منطقه کردستان هستند اما برخی دیگر از سایر استانها هستند که در انتظار محاکمه‌اند. دولت منطقه کردستان عراق، از سازمان ملل خواسته تا بر روند انتقال این زندانیان به بغداد نظارت کند و در این‌باره هماهنگی‌ها و دیدارهای مورد نیاز از سوی صلیب سرخ جهانی صورت گرفته است.

به گفته این مقام مسئول کردی، اغلب تروریست‌های تحویل داده شده به بغداد، از استانهای الانبار، صلاح‌الدین، دیالی و کرکوکند و همچنان تحت بازجویی قرار دادند و هنوز حکمی درباره آنها صادر نشده است.

برخی منابع شمار داعشی‌های دربند منطقه کردستان عراق را تا پنج هزار نفر اعلام می‌کنند. با شکست‌های مستمر داعش در جبهه‌های مختلف عراق و رو به افول گذاشتن هیمنه این گروه تروریستی در سال گذشته، شمار زیادی از داعشی‌ها خود را با رساندن به مقرهای نیروهای پیشمرگه در نزدیکی استان نینوی، تسلیم شدند. تنها در شهریور سال گذشته، ۳۵۰ عضو  این گروه تروریستی در نزدیکی تلعفر، خود را به نیروهای پیشمرگه تسلیم کردند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.