معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت: وظیفه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری آن است که به توسعه علمی در دانشگاه‌ها کمک کند و در این زمینه باید مدل توسعه شهری در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.

دانشگاه بهترین محل برای فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش‌بنیان است

به گزارش قدس آنلاین، سورنا ستاری ظهر امروز در بازدید از مرکز توسعه فناوری، پژوهشکده‌ها و مراکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد در جمع اساتید این دانشگاه اظهار داشت: توسعه شهرها بر اساس هوشمندسازی، فناوری، توسعه استارت‌آپ‌ها و شتاب دهنده‌ها توسط بخش خصوصی وضعیت رو به رشدی دارد و این بخش می‌تواند به کمک دانشگاه بیاید.

وی افزود: ایجاد مرکز علمی و فناوری در خور یا شایسته دانشگاه فردوسی مشهد نیازمند حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ادامه داد: فرق دانشگاه فردوسی با دیگر دانشگاه‌ها این است که جامعیت دارد یعنی همه تخصص‌های مختلف را در خود جای داده و در این جهت به توسعه همه جانبه دست یافته و شتاب علمی آن طی چند سال گذشته بیشتر بوده است.

ستاری خاطرنشان کرد: وظیفه معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری آن است که به توسعه علمی در دانشگاه‌ها کمک کند و در این زمینه باید مدل توسعه شهری در دانشگاه مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دو مدل در دیگر دانشگاه‌های کشور اتفاق افتاده که باید در دانشگاه فردوسی نیز پیاده سازی شود، گفت: این مدل‌ها شامل صنایع غذایی و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در ادامه تصریح کرد: دانشگاه فردوسی مشهد جهت‌گیری خود را برای گفتمان‌سازی علم و فناوری ایجاد کرده و باید به مسئولان این دانشگاه تبریک گفت.

ستاری اضافه کرد: آنچه اهمیت دارد موضوع اکوسیستم و زیست بوم در حوزه علم است و در همین جهت، دانشگاه بهترین محل برای فعالیت استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های دانش بنیان است.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.