دادستانی عربستان سعودی از برگزاری جلسه دادگاه ۱۱ تن از متهمان قتل «جمال خاشقچی» و درخواست اعدام برای پنج تن خبر داد.

اولین جلسه محاکمه عاملان قتل "خاشقچی" برگزار شد

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، دادستانی عربستان سعودی اعلام کرد که اولین جلسه دادگاه ۱۱ تن از متهمان قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی برگزار شده و دادستانی خواستار اجرای مجازات برای آن‌ها شده است.

به گزارش العربیه، متهمان به همراه وکلایشان در دادگاه حاضر شده‌ و دادستانی خواستار اجرای مجازات اعدام در حق پنج تن از آن‌ها شده است.

دادستانی همچنین مدعی شده است که تا کنون دو نامه به ترکیه ارسال کرده و در آن خواستار ارائه ادله و قرائن موجود در خصوص قتل خاشقچی شده اما ترکیه تا کنون پاسخی در این خصوص نداده است.

در بیانیه دادستانی آمده است که تحقیقات از چند تن دیگر از متهمان ادامه دارد.

عربستان سعودی تا کنون 22 نفر را در رابطه با قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی بازداشت کرده است.

خاشقچی ۵۹ ساله چهارشنبه در تاریخ نهم مهر (دوم اکتبر) برای امور ازدواج خود به کنسولگری عربستان سعودی در استانبول مراجعه کرد، اما دیگر زنده از این ساختمان خارج نشد. درپی فشارهای ترکیه و افشای قطره‌چکانی اطلاعات از نحوه به قتل رسیدن وی، دادستانی کل عربستان سعودی بعد از تغییر چند باره ادعاهای خود در این باره، نهایتا در تاریخ ۲۴ آبان (۱۵ نوامبر) اذعان کرد که این روزنامه‌نگار منتقد در داخل کنسولگری تکه تکه شده است. (جزئیات بیشتر)

شبکه خبری «سی. ان. ان» نیز چندی پیش گزارش داد که به متن ترجمه شده فایل صوتی لحظات پایانی جدال جمال خاشقچی با جوخه ترور در کنسولگری عربستان سعودی در استانبول دست یافته است. (جزئیات بیشتر)

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.