یکی از ارکان مدیریتی فدراسیون فوتبال کلمبیا نیز خبر از مذاکرات آنها برای جذب کارلوس کی روش به عنوان سرمربی جدید این کشور داد.

مدیران کلمبیا برای توافق نهایی به دبی می آیند

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، کارلوس کی روش در آستانه در دست گرفتن هدایت تیم ملی کلمبیا قرار دارد و احتمالا فدراسیون فوتبال کلمبیا روز دوشنبه از بین نامزدهای فراوان، نام این سرمربی پرتغالی را به عنوان مسئول فنی جدید تیم ملی کلمبیا معرفی خواهد کرد.

کارلوس کی روش قرار است  کار خود را روی نیمکت کلمبیا از ماه فوریه (دهه اول بهمن) آغاز کند و نخستین آزمون وی نیز احتمالا دیدار دوستانه برابر تیم ملی ژاپن در ماه مارس است اما مهم ترین جام پیش روی این تیم، کوپا آمریکا است که از ماه ژوئن سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.

انریکه ولز، یکی از اعضای کمیته انتخاب سرمربی تیم ملی کلمبیا نیز علاقه این کشور به استخدام کارلوس کی روش را پنهان نکرده و این سرمربی پرتغالی را فردی باتجربه حضور در جام های جهانی متعدد و یک استاد با روش منحصر به فرد خود در فوتبال توصیف کرده است.

انریکه ولز در این رابطه گفت: "در بین نامزدها، ما با کارلوس کی روش برای هدایت تیم ملی کلمبیا صحبت کرده ایم و این مسئله را پنهان نمی کنیم. اما ما تا دوشنبه نام سرمربی جدید را اعلام نمی کنیم زیرا پنج یا شش گزینه را مدنظر داریم.

انتخاب سرمربی جدید با نظر جمعی صورت می گیرد و ما حداکثر تا هفته اول فوریه نام وی را اعلام خواهیم کرد اما به هر حال کارلوس کی روش نیازی به تعریف و تمجید ما نداشته و خودش صاحب اعتبار است.

مارکا مدتی قبل فاش کرد اولین جلسه بین کی روش و مدیران تیم ملی کلمبیا در جریان فینال لیبرتادورس و در استادیوم سانتیاگو برنابئو انجام شده است. فدراسیون فوتبال کلمبیا تا هفته اول فوریه برای اعلام نام سرمربی جدید صبر خواهد کرد و بعد از جام ملت های آسیا، احتمالا کی روش هدایت این تیم را بر عهده خواهد گرفت.

اما منبع RCNRADIO نیز در این رابطه مدعی شد که در حال حاضر کارلوس کی روش تنها گزینه جدی برای هدایت تیم ملی کلمبیا است و تنها دلیل عدم امضای قرارداد رسمی با او، حضور سرمربی پرتغالی روی نیمکت تیم ملی ایران در جام ملت های آسیاست و بعد از نهایی شدن جزئیات قرارداد، کی روش به عنوان سرمربی جدید کلمبیا منصوب خواهد شد.

مدیران فدراسیون فوتبال کلمبیا در روزهای آینده به دبی ( محل برگزاری جام ملت های آسیا) سفر خواهند کرد تا شخصا با مربی پرتغالی صحبت کنند و در نتیجه بتوانند توافق خود را با او قطعی کنند.

یکی از دلایل اصرار کلمبیا به انتخاب این سرمربی، مسائل مالی قرارداد خواهد بود. قرارداد کی روش چیزی بین ۲ تا ۳ میلیون دلار خواهد بود اما با توجه به مشکلاتی که فدراسیون فوتبال کلمبیا در رابطه با قرارداد خوزه پکرمن و دستیاران او پیدا کرد، حالا آنها می خواهند از این تجارب در قرارداد با کی روش بهره گیرند.

قرار است کارلوس کی روش را تنها یک دستیار فنی و یک مربی بدنساز همراهی کند و آرتور ریس، سرمربی موقت فعلی نیز به عنوان دستیار دوم و برای تسهیل کار کی روش در رابطه با آشنایی با فوتبال کلمبیا، در کنار او فعالیت خواهد کرد.

منبع: ورزش۳

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.