کارگردان مستند ربایی توضیحاتی در مورد این مستند و اهداف آن را اعلام کرد.

«ربایی»؛ مستندی که ماهیت صهیونیسم را آشکار می‌کند
به گزارش قدس آنلاین ؛ مجتبی احسانی در حاشیه جشنواره فیلم و عکس تسنیم اظهار داشت: «ربایی» در زبان فارسی به معنای خاخام است که به علما یهودی، خاخام می‌گویند و موضوع این مستند درباره زندگی خاخامی است که در نیویورک زندگی می‌کند که در زمان کشتار یهود از اروپا به آمریکا برای زندگی کوچ می‌کنند.

وی ادامه داد: این خاخام در زمان ایجاد اسرائیل به رهبری گروهی دیگر از خاخام‌ها درمی‌آید و تفاوت‌هایی با دیگر خاخام‌ها دارند و به مخالفت با اسرائیل برمی‌خیزند و می‌خواهند که  حرف و هدفشان سلام را به گوش مردم جهان برسانند. 

احسانی با اشاره به روند ساخت این مستند اظهار داشت: برای ساخت این مستند با چنین موضوعی مطالعات و پژوهش‌های بسیاری در این زمینه انجام شد.

مستندساز «ربایی» هدف خود را شناختن یهودیت اعلام و بیان کرد: من به شخصه تا قبل از اینکه این مستند را بسازم شناختی از یهودیت نداشتم و با ساخت این اثر با تفکر و مذهب آنها آشنا شدم. با توجه به اینکه ایران یکی از سردمداران مخالفت با صهیونیست است؛ دیدن این مستند سبب می‌شود تا مردم به کشف و شهود در این مسئله برسند و بدانند که به جز ایرانیان بعضی از یهودیان هم مخالف صهیونیست هستند و اقدامات آنها را محکوم می‌کنند.

احسانی با اشاره به بخش موضوعی جشنواره تسنیم گفت: جشنواره تسنیم رضایت بخش هنرمندان است اما خلایی که در آن وجود داشت، اطلاع‌رسانی ضعیف در بین هنرمندان بود. 

وی در زمینه موضوع قرآنی جشنواره تصریح کرد: ما امروزه در دنیا رسانه و تکنولوژی زندگی می‌کنیم، باید توجه داشت که این فضای رسانه‌ای است که زندگی ما را مدیریت می‌کند.رتعمق در آیات قرآن کریم برای مردم کمتر اتفاق می‌افتد و استفاده موضوع قرآن در فیلم‌های کوتاه اتفاق بسیار خوبی برای اقبال بیشتر مردم به احادیث و توصیه‌های الهی است.

منبع : تسنیم

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.