هفته‌نامه انگلیسی اکونومیست درباره نشست ورشو نوشته این همایش که قرار بود ایران را منزوی کند، آمریکا را شرمسار ساخت.

اکونومیست: نشستی که برای منزوی کردن ایران بود، مایه شرمساری آمریکا شد

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، تحلیل‌ها درباره نشستی که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در «ورشو»، پایتخت لهستان برگزار شد ادامه دارد و «اکونومیست» با توجه به شکست خوردن آن در اهدافش برای منزوی ساختن ایران، از آن انتقاد کرده است. 

هفته‌نامه اکونومیست، چاپ لندن در تحلیلی درباره این نشست ضدایرانی نوشت: «همایشی که قرار بود ایران را منزوی کند، بیشتر مایه شرمساری آمریکا شد.»

این رسانه نوشته است: «تیمی که عهده‌دار سازمان‌دهی سیاست‌های ترامپ درباره ایران است، به زحمت توان برگزاری یک همایش را دارد.»

اکونومیست نوشته نمایندگان بیش از ۶۰ کشور روز ۱۴ فوریه در ورشو برای برگزاری نشستی گرد هم آمدند که در ابتدا هدف آن ایجاد یک ائتلاف بین‌المللی علیه ایران اعلام شده بود، اما بعداً دستور کار آن عوض شده و از تمرکز صرف بر ایران فاصله گرفته بود.

با آنکه «مایک پنس»، معاون رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه بیانیه تندی علیه ایران ایراد کرد، نشست ورشو بار دیگر همانند دیگر صحنه‌آرایی‌های ضدایرانی انزوای واشنگتن را آشکار ساخت. 

پنس روز پنجشنبه با لحنی تحکم‌آمیز از کشورهای اروپایی خواست از توافق هسته‌ای با ایران خارج شوند، اما کشورهای اروپایی در نخستین روز همایش امنیتی مونیخ مخالفت خود را با او اعلام کردند تا این بار ورشو به مظهر انزوای آمریکا علیه ایران تبدیل شود.  

منبع: فارس

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.