شبکه خبری سی‌ان‌ان اقدام آمریکا برای برگزاری نشستی در ورشو علیه ایران را یک «ناشی‌گری دیپلماتیک» توصیف کرده است.

 سی‌ان‌ان: نشست ورشو ناشی‌گری دیپلماتیک آمریکا بود

به گزارش گروه اجتماعی قدس آنلاین، شبکه خبری «سی‌ان‌ان» برگزاری یک نشست ضدایرانی در لهستان را «ناشی‌گری دیپلماتیک» از سوی دولت آمریکا توصیف کرده و نوشته است: این همایش به جای متحد کردن کشورها علیه ایران به محفلی برای پررنگ کردن اختلافات میان واشنگتن و بروکسل بر سر ایران تبدیل شده است.

سی‌ان‌ان نوشت: «در جریان کنفرانس خاورمیانه که هفته جاری برگزار شد، ایالات متحده اقدام به برگزاری یک نمایش دیپلماتیک بزرگ کرد و تلاش کرد حمایت دنیا را از مواضع خصمانه دولت ترامپ علیه ایران جلب کند؛ با وجود این، دولت ترامپ به جای آنکه متحدانش را ذیل یک هدف مشترک متحد کند، تنها تنش‌های رو به فزونی میان آمریکا و متحدان اروپایی خود را پررنگ کرد و در اقدامی ناشیانه، توافقات پیرامون ایران را به حاشیه برد.»

سی‌ان‌ان نوشته در مجموع بیش از ۶۰ کشور در نشست ورشو که میزبانی مشترک آن به عهده لهستان و وزارت خارجه آمریکا بود شرکت کردند، اما اعدام و ارقام به تنهایی نشان‌دهنده پیروزی دیپلماتیک نیستند. ذکر این نکته هم حائز اهمیت است که فرانسه و آلمان به عنوان متحدان آمریکا در ناتو، مقام‌های میان‌رده خودشان را روانه این نشست کردند. 

از آن طرف، مطابق این تحلیل، همزمان با برگزاری نمایش ورشو، روسیه، ایران و ترکیه در شهر سوچی نشستی را درباره سوریه برگزار کردند. سی‌ان‌ان نوشت: «نشست سوچی، فقط مایه افزایش رنجش اروپا از واشنگتن شد. سران کشورهای اروپایی  با تصمیم ناگهانی ترامپ برای خارج کردن نیروهایش از سوریه مخالفند و معتقدند که این تصمیم دست سوریه، روسیه و ایران را برای شکل‌ دادن به آینده سوریه بازتر می‌کند.»

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.