کارشناس فوتبال ایران گفت: در شرایطی که وضعیت پرسپولیس ایده‌آل نبود پیروزی مقابل سپیدرود اعصاب بازیکنان را آرام کرد و فشارها را کاهش داد.

 ذوالفقارنسب: با بُرد مقابل سپیدرود اعصاب بازیکنان پرسپولیس آرام شد/ سطح دربی ۸۹ بالاتر از آسیا خواهد بود

به گزارش گروه ورزشی قدس آنلاین، بیژن ذوالفقارنسب درباره پیروزی ۳ بر یک تیم فوتبال پرسپولیس مقابل سپیدرود رشت، در هفته بیست و دوم لیگ برتر، گفت: یک پیروزی به موقع برای پرسپولیس به دست آمد. نمی‌توان گفت وضعیت پرسپولیس بحرانی است، اما در شرایطی که اوضاع برای این تیم ایده‌آل نبود این پیروزی می‌تواند اعصاب بازیکنان را آرام کرده و فشارها را کاهش دهد. این پیروزی دلچسب برای ادامه راه چه در مسابقات آسیایی و چه در مسابقات داخلی اثربخش خواهد بود. این نتیجه می‌تواند بخشی از مشکلات پرسپولیس را برطرف کند.

وی افزود: تعطیلی کوتاه مدت لیگ فرصت خوبی است تا بازیکنان جدید با تیم هماهنگ‌تر شوند و تیم به روال عادل خودش بازگردد و نتایج بهتری برای پرسپولیس رقم بخورد. پرسپولیس می‌تواند از این فرصت استفاده کرده و بازی‌های دوستانه خوبی انجام دهد. زمانی که تیم‌ها مسابقات پرفشار انجام و نتایج غیرمنتظره‌ای کسب می‌کنند تعطیلات ۱۵ یا ۲۰ روزه می‌تواند برای آنها خیلی خوب باشد. تعطیلات نوروزی می‌تواند هم از لحاظ ریکاوری بدنی و هم از لحاظ روحی و روانی برای تیم‌ها بسیار مفید باشد، مخصوصاً پرسپولیس که با اضافه شدن نفرات جدیدش نیاز بیشتری برای هماهنگی دارد.  

کارشناس فوتبال کشورمان درباره عملکرد سپیدرود در این دیدار خاطرنشان کرد: سپیدرود در ۲۰ دقیقه ابتدایی اعتماد به نفس لازم را نداشت و منظم بازی نکرد و همین عامل باعث شد که در نیمه اول با ۳ گل عقب بیفتد. در نیمه دوم این تیم در ۱۰ - ۱۵ دقیقه بازی خوب و به اصطلاح «شمالی» ارائه داد که همراه با سرعت و ارسال به عمق بود. در همین حین آنها به گل رسیدند و یک ضربه پنالتی نیز کسب کردند.

ذوالفقارنسب اضافه کرد: سپیدرود می‌تواند فرصت‌های خوبی در ادامه مسابقات داشته باشد. امیدوارم تیم‌های پرطرفدار مانند سپیدرود اگر در بازی‌هایشان هم نتیجه نمی‌گیرند، بتوانند هواداران‌شان را راضی نگه دارند، مانند بازی روز گذشته که فکر می‌کنم هواداران سپیدرود با وجود شکست مقابل پرسپولیس از ورزشگاه ناراضی خارج نشدند.

وی با اشاره به بحث و جدل بازیکنان فوتبال با داورها به تسنیم گفت: نکته‌ای که لازم می‌دانم به آن اشاره کنم، اعتراض‌های شدید و مکرر بازیکنان دو تیم به داور بود. مدام بازیکنان با داور حرف می‌زدند و به تصمیمات او اعتراض داشتند، مثل اینکه در این باشگاه‌ها هیچ کانون و نهادی نیست که به این مسائل فرهنگی رسیدگی کند. هیچ‌جای دنیا ندیده‌ام که بازیکنان تا این حد به داور بی‌اعتماد باشند. این مشکلی است که برای فوتبال ما به وجود آمده و باشگاه‌ها، کمیته انضباطی و مربیان باید آن را مدیریت کنند. نباید اجازه داده شود بازیکنان برای هر خطایی، پرخاشگرانه به داور اعتراض کنند یا با حرکات دست اعتراض خود را نشان دهند. با این موضوع باید برخورد جدی شود تا فوتبال ما از این بی‌انضباطی‌ها رهایی پیدا کند. از همه مهمتر این است که این مسائل در باشگاه‌ها پیگیری شود.

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس راجع به دیدار بعدی این تیم مقابل استقلال در قالب دربی پایتخت که ۱۰ فروردین ۹۸ برگزار می‌شود، گفت: فکر می‌کنم دربی امسال جزو دربی‌های خیلی خوب باشد، چون هر دو تیم کادر فنی خوب و شرایط به نسبت مناسبی دارند. هر دو تیم فوتبال مبتنی بر برنامه را در دستور کار خود دارند و امیدوارم بازی خوبی را شاهد باشیم. حداقل امیدوارم این بازی آلوده مسائل حاشیه‌ای و اعتراض‌های مکرر به داوری نباشد.

ذوالفقارنسب راجع به اینکه چه پیش‌بینی از این دیدار دارد، گفت: پیش‌بینی این بازی بسیار سخت است، اما می‌توانم پیش‌بینی کنم سطح بالاتری از فوتبال آسیا و حداقل ایران در دربی ۸۹ خواهیم دید.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.