رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی گفت: گروه‌های سرود یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است که توانست مسیر رشد و تعالی نوجوانان را در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی گسترش دهد.

100 اثر به اولین جشنواره آکاپلا آوای رضوان ارسال شده است

به گزارش قدس آنلاین ، حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره آکاپلا آوای رضوان که ظهر امروز در محل روزنامه قدس مشهد برگزار شد با بیان اینکه گروه سرود از رویش‌ها و سرمایه‌های انقلاب اسلامی است، گفت: در ابتدای پیروزی انقلاب و هنگام ورود امام خمینی(ره) اولین رویداد فرهنگی ما توسط استاد پیشکسوت حمید سبزواری در فرودگاه تهران اجرا شد.

رئیس سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی تصریح کرد: در لحظه‌های مبارزه انقلاب با رژیم پهلوی این سرودها با تپش بیشتر فضا را هیجانی‌تر و حماسی‌تر می‌کردند، هنوز انقلاب اسلامی تمام نشده بود که جنگ تحمیلی شروع شد و یکی از محصولات ماندگاری که در جریان اعزام نیروها و حضور رزمنده‌ها در دفاع مقدس تاثیرگذار بود، سرودها بودند.

وی خاطرنشان کرد: گروه‌های سرود یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی است که توانست مسیر رشد و تعالی نوجوانان را در مسیر ارزش‌های انقلاب اسلامی گسترش دهد.

هر مسجد و مدرسه ما در کشور باید یک گروه سرود داشته باشد

مدیرعامل موسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی در ادامه این مراسم با بیان اینکه راهی که شروع کرده‌ایم نوپا است گفت: اجرای یکی از گروه‌های سرود به نمایندگی از گروه‌های کشور در حضور مقام معظم رهبری اتفاق غیرمنتظره‌ای بود که با استقبال بسیار خوبی از سوی رهبری مواجه شد.

محمدعلی چمی‌گو ادامه داد: ما به دنبال جریان سازی در کشور هستیم و نیاز به دعوت از سایر گروه‌های کشور داریم تا زمانی که ما در هر مسجد و مدرسه یک گروه سرود و درسال 98 در هر شهر  یک گروه برتر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه گام بعدی جشنواره آماده‌سازی گروه‌ها و سرودهای ویژه به مناسبت دهه کرامت است، گفت: یکی دیگر از اقدامات این جشنواره اجرای گروه‌های سرود در نمازهای جمعه است که در چهار ماه اخیر هر هفته یک گروه اجرا داشتند و این برنامه در استان‌های گلستان و اصفهان در حال پیگیری است.

ارسال 100 اثر به اولین جشنواره آکاپلا آوای رضوان

دبیر جشنواره آکاپلا آوای رضوان در ادامه این برنامه با بیان اینکه 100 اثر در بخش‌های مختلف پاتوقی، زنده و کلیپ به دبیرخانه جشنواره ارسال شد، گفت: در مرحله داوری 30 اثر به بخش نهایی راه پیدا کرد که از این تعداد 11 گروه در مشهد و 19 گروه از استان‌های مختلف حضور داشتند.

مجتبی ذبیحی با بیان اینکه یکی از اهداف این جشنواره آشنایی با گروه‌های مختلف بود، افزود: از این 30 گروه، 15 گروه از تولیدات خود استفاده کردند و از میان 9 گروه در بخش برادران و دو گروه در بخش خواهران انتخاب شدند.

در انتهای این مراسم از گروه‌های برتر در بخش‌های مختلف شامل سرودهای محلی، بخش تک‌خوانی، لب آهنگ، مربیان برتر، بخش بانوان و گروه‌های منتخب با لوح تقدیر، تندیس جشنواره و جوایز نقدی تقدیر شدند.

گفتنی است؛ آکاپلا نوعی سرود است که بدون آهنگ اجرا می‌شود.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.