خراسان شمالی- سردار علیرضا مظاهری جزئیات کشف جسد مجهول الهویه در رودخانه اترک و دستگیری کلاهبرداران میلیاردی را تشریح کرد.

راز کشف جسد مجهول الهویه  "رودخانه اترک" فاش شد

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علیرضا مظاهری فرمانده انتظامی خراسان شمالی از دستگیری ۲ قاتل در رابطه با پرونده جسد فرد مجهول الهویه که ۲ روز پیش در رودخانه اترک کشف شد خبر داد.

وی گفت: در تاریخ ۸ اردیبهشت ماه سال جاری با مراجعه یک خانواده به پلیس آگاهی شهرستان شیروان مبنی بر مفقودی یکی از اعضای خانواده بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی در استان با اشاره به اینکه فرد مفقودی که از تاریخ یکم اردیبهشت ماه سال جاری از منزل خارج شده و هیچ خبری از وی در دست نبود افزود: با تداوم پیگیری های مستمر پلیس در تاریخ ۹ اردیبهشت ماه سال جاری یک جسد مجهول الهویه در رودخانه اترک کشف شد.

وی با اشاره به اینکه انتظار می رفت این جسد با فرد مفقودی رابطه داشته باشد یاد آور شد: اقدامات فنی پلیس در این خصوص شکل تازه ای به خود گرفت و پرونده نیز برای مشخص شدن موضوع در اختیار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

سردار مظاهری تاکید کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی استان نیز با رصد اطلاعات موجود و انجام تحقیقات تخصصی در این رابطه به یک نفر که با این فرد در ارتباط بود مظنون و آن ها را برای انجام تحقیقات بیشتر به مقر پلیس آگاهی انتقال دادند.

وی با اشاره به اینکه فرد مظنون در تحقیقات بعمل آمده ابتدا منکر ارتباط با مقتول شد، افزود: با بازجویی های تخصصی تر نهایتا شب گذشته این فرد به قتل مقتول اعتراف و همدست خود را نیز معرفی کرد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به اینکه همدست متهم نیز دستگیر و بعد از انتقال به پلیس آگاهی در تحقیقات خود اعلام کردند که مقتول را با قرص خواب و همچنین قرص برنج مسموم و وی را به شهرستان بجنورد کنار رودخانه اترک در حوالی روستای قاضی انتقال می دهند، خاطر نشان کرد: علت و انگیزه این اقدام متهمان در دست بررسی قرار دارد که متعاقبا از طریق مرکز اطلاع رسانی پلیس به اطلاع شهروندان می رسد.

کلاهبرداران میلیاردی در خراسان شمالی دستگیر شدند

فرمانده انتظامی خراسان شمالی همچنین از دستگیری ۲ کلاهبردار حرفه ای و سابقه دار با ۴ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال در بجنورد خبر داد.

وی گفت: در پی اعلام شکایت چند شهروند مبنی بر اینکه افرادی با ترفند جعل سند، جعل امضاء و فروش خودرو اقدام به کلاهبرداری از انان کرده اند بلافاصله موضوع برای دستگیری این افراد با جدیت در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی ابتدا با انجام یکسری اقدامات فنی و پلیسی و همچنین بررسی اظهارات شاکیان پرونده موفق شدند محل اختفای افراد مورد نظر را شناسایی کنند، افزود: کارآگاهان با هماهنگی قضائی به محل مورد نظر اعزام و موفق شدند در یک اقدام غافلگیرانه ۲ نفر کلاهبردار حرفه ای را دستگیر و به مقر انتظامی انتقال کنند.

این مقام انتظامی ادامه داد: این افراد ابتدا منکر بزه انتسابی خود شده که نهایتا با مشاهده مستندات مربوطه و همچنین مواجه با شاکیان پرونده به ۴ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال اعتراف کردند.

فرمانده انتظامی استان خراسان شمالی با اشاره به اینکه متهمان بعد از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات به مقر انتظامی انتقال شدند، تصریح کرد: پلیس همواره برخورد با مخلان نظم و امنیت را با اجرای طرح های امنیت اجتماعی با جدیت در دستور کار خود قرار داده و به هیچ وجه اجازه نخواهد داد تا افرادی بخواهند امنیت و آرامش جامعه را مختل کنند.

سردار مظاهری در پایان پلیس را همواره در کنار مردم دانست و از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه مورد مشکوک بلافاصله مراتب را از طریق پل ارتباطی ۱۱۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.