رئیس ائتلاف دولت قانون در عراق تاکید کرد: رویکرد اعمال زور و تهدید علیه کشور همسایه ایران نقض آشکار قوانین بین المللی و اراده یک کشور مستقل دارای حاکمیت و تعدی آشکار به یک ملت مسلمانِ تسلیم ناپذیر است.

 مالکی: تهدید ایران ناقض قوانین بین المللی است؛ ملت ایران تسلیم ناپذیر است

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در عراق در سخنانی گفت: تنش نظامی در منطقه و کوبیدن بر طبل جنگ و اشاره تلویحی به رویارویی همراه با اعمال تحریم های اقتصادی یکجانبه مغایر با قوانین و موازین بین المللی از سوی آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران پیامدهای خطرناکی برای ملت مسلمان ایران و همه ملت های منطقه بویژه ملت عراق در برخواهد داشت که از جنگی ویرانگر با گروه تروریستی داعش بیرون آمده است و همچنان هسته های پنهان این گروه تروریستی امنیت و ثبات آن را تهدید می کند.

مالکی افزود: سیاست تهدید به استفاده از زور و سلاح های راهبردی و تلاش برای تحمیل اراده و سلطه با زور، ثبات و امنیت منطقه را به لبه پرتگاه سوق خواهد  داد و دور جدیدی از خشونت فراگیر را به راه انداخته و سرآغاز مرحله ای از قتل و ویرانی و خرابی خواهد بود. این درحالی است که ملت های منطقه حساس ما به آرامش و ثبات و توسعه اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی و همکاری مشترک بیشتری نیاز دارند.

وی خواستار "پایان دادن به بحران بین آمریکا و ایران از طریق گفت وگو و خودداری از دنبال کردن سیاست تحمیل شرایط به دیگران با استفاده از زور " شد.

رئیس ائتلاف دولت قانون همچنین خواهان "پایان دادن به تنش نظامی در منطقه از طریق گفت وگو و بدور از سیاست تحمیل شرایط با اعمال زور "شد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.