نشریه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از منابع آگاه گزارش داد رئیس‌جمهور آمریکا به سرپرست وزارت دفاع این کشور گفته است که نمی‌خواهد با ایران وارد جنگ شود.

ترامپ به وزارت دفاع آمریکا: نمی‌خواهم با ایران وارد جنگ شوم

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، نشریه آمریکایی نیویورک تایمز به نقل از چندین مقام آگاه در دولت آمریکا اعلام کرد که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به «پاتریک شاناهان» سرپرست وزارت دفاع این کشور اعلام کرده است که قصد ندارد با ایران وارد جنگ شود.

یک مقام آمریکایی که شخصاً در نشست اخیر ترامپ و مقامات وزارت دفاع آمریکا در مورد ایران حضور داشته، به نیویورک تایمز گفته است که اطلاعات جدیدی در این نشست به رئیس‌جمهور ارائه نشده است. همچنین چند مقام دیگر دولت ترامپ به این نشریه آمریکایی گفته‌اند که ترامپ قاطعانه اعلام کرده است که نمی‌خواهد وارد رویارویی نظامی با ایران شود.

پیش از این نشریه نیویورک تایمز در گزارشی مدعی شده بود که وزارت دفاع آمریکای برنامه‌ریزی‌هایی را برای اعزام 120 هزار نیروی نظامی به خاورمیانه انجام داده است. اما دونالد ترامپ شخصاً این خبر را تکذیب کرد و آن را جعلی خواند.

ترامپ امروز پنج‌شنبه نیز پیش از دیدار با رئیس‌جمهور سوئیس، در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از وی پرسید آیا آمریکا با ایران وارد جنگ خواهد شد، اعلام کرد: «امیدوارم که این‌گونه نشود.»

در شرایطی که همه شواهد و قرائن نشان می‌دهند که آمریکا اساساً توانی برای راه‌اندازی جنگی دیگر را ندارد، دولت ترامپ در ابتدا از تهدید به تقابل نظامی با ایران دم زد و وقتی نشانه‌ای از عقب‌نشینی مشاهده نکرد به تمنای مذاکره روی آورد و شماره‌ای را در اختیار سفارت سوئیس (حافظ منافع آمریکا در تهران) قرار داد تا جهت تماس تلفنی به تحویل مقامات ایران شود.

با این حال ایران بارها تأکید کرده است که تحت فشار با آمریکا مذاکره نخواهد کرد و آمریکا هرگز نخواهد توانست با تهدید و ارعاب خواسته‌های خود را به ایران تحمیل کند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.