تولیت آستان قدس رضوی گفت: سیاست ما در شیوه هزینه‌کرد باید مبتنی بر اصل اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی لازم به معنای پرهیز از مخارج بی رویه و بهینه مصرف کردن منابع باشد.

لزوم پیگیری اشتغال جوانان در آستان قدس رضوی /مصرف بهینه منابع و پرهیز از مخارج بی‌رویه

 به گزارش  قدس آنلاین، حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی تولیت آستان قدس رضوی در اولین جلسه شورای مشورتی مدیران خراسان رضوی در سال ۹۸ که به میزبانی حرم مطهر رضوی با حضور نماینده، ولی فقیه در استان خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی و جمعی از مدیران استانی برگزار شد، با اشاره به پیش رو بودن مراسم احیای شب‌های قدر در حرم مطهر رضوی گفت: زائران باید از لحظه‌ای که به سمت حرم مطهر حرکت می‌کنند تا زمان بازگشت به منازل خود، در آسایش باشند و برای تحقق این مهم فراهم آوردن امکانات و تسهیلات شهری مناسب توسط شهرداری ضروری است.

وی ادامه داد: به تمام دستگاه‌ها و نهادهای دخیل در امر برگزاری مراسم شب‌های قدر پیشنهاد می‌کنم، بازرسانی برای بررسی حسن انجام کار بخش‌های زیر مجموعه خود و شناسایی کاستی‌های احتمالی داشته باشند.

تولیت آستان قدس رضوی بر ضرورت آمادگی بخش‌های مختلف حرم مطهر برای برگزاری هرچه بهتر مراسم احیای شب‌های قدر تأکید کرد و گفت: فضاهای مسقف حرم مطهر باید آمادگی پذیرش زائران را در صورت بارندگی و تغییرات آب و هوایی داشته باشند.

 حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی در ادامه به اهمیت به‌روز بودن سخنرانی‌های مذهبی اشاره و تصریح کرد: بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، شرایط روز جامعه و ایجاد روحیه مقاومت، از موضوعاتی است که باید مجموعه‌های فرهنگی مورد توجه قرار دهند و به سخنرانان مراسم‌های مذهبی نسبت به صحبت پیرامون این موضوعات پیشنهادات لازم را ارائه دهند.

وی با اشاره به رویکردهای آستان قدس افزود: ما موضوع اشتغال را به صورت جدی دنبال می‌کنیم و در حوزه‌های مختلف آستان قدس رضوی موضوع صرفه جویی و پرهیز از اسراف را پیگیری خواهیم کرد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: سیاست ما در شیوه هزینه‌کرد در مسائل و موضوعات مختلف در آستان قدس رضوی، می‌بایست مبتنی بر اصل اقتصاد مقاومتی و صرفه جویی لازم به معنای پرهیز از مخارج بی رویه، خارج از محل خود و صحیح و بهینه مصرف کردن منابع باشد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد مروی افزود: درآمد حاصل از صرفه‌جویی در بخش‌های مختلف آستان قدس رضوی، در حوزه‌های محرومیت‌زدایی و اشتغال زایی جوانان در جامعه صرف خواهد شد.

 آستان قدس رضوی دارای وضعیت متبلور و عزمت در کشور

 آیت الله سید احمد علم‌الهدی نماینده  ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدس، هم در این جلسه، آستان قدس رضوی را نهادی با برکات بسیار برای کشور دانست و گفت: با انتخاب شایسته حجت الاسلام والمسلمین مروی از سوی رهبر معظم انقلاب و با توجه به حسن تدبیر و تجربه عظیم و قابل توجه ایشان در حوزه‌های مختلف مدیریتی به ویژه در خصوص حوزه‌های علمیه انشاءالله آینده درخشانی را برای این آستان مقدس شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: هم‌اکنون آستان قدس رضوی در وضعیت متبلور و تناوری نسبت به موضوعات و حوادث گوناگون است و عزمت و برکات این نهاد مقدس در کشور کاملا جلوه دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود بر ضرورت حفظ آرامش و آسایش زائران به ویژه در شب‌های قدر تأکید کرد و گفت: در خصوص موضوعات مختلف در رابطه با شب‌های قدر باید توجه داشت طرحی اجرا نشود که مردم و زائران را در رفت و آمدها و تشرف به حرم مطهر با زحمت روبه‌رو کند.

 آیت الله علم‌الهدی افزود: از چند سال پیش اتفاق مبارکی آغاز شده که در شب‌های قدر درب‌های حرم مطهر بسته نمی‌شود، باز بودن درب‌های حرم ضروری است و نباید اسباب زحمت زائران و مؤمنان فراهم شود.

برنامه های آستان قدس رضوی برای مراسم احیای شب های قدر

محمد حسن حبیبیان معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی هم در این جلسه به ارائه گزارشی از عملکرد سازمان حرم مطهر پرداخت و گفت: آستان قدس رضوی برای برگزاری هرچه بهتر مراسم احیای شب‌های قدر برنامه هایی در نظر دارد.

وی با بیان اینکه برای برگزاری مراسم میلیونی شب‌های قدر نیاز به برنامه‌ریزی دقیق در دو بخش قبل و حین برگزاری مراسم داریم ادامه داد: ﻣﺮاﺳﻢ احیای ﺷﺐهای قدر حرم مطهر از ﺳﺎﻋﺖ ۲۱ ﺑﺎ ﻗﺮاﺋﺖ دﻋﺎی ﺟﻮﺷﻦ ﮐﺒﯿﺮ آﻏﺎز می‌شود و تا ساعت یک بامداد به طول خواهد انجامید.

معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی گفت: آیت الله علم الهدی در مراسم قدر شب نوزدهم رمضان، آیت الله رئیسی در مراسم شب ۲۱ رمضان و آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم احیای شب ۲۳ ماه مبارک رمضان سخنرانی خواهند کرد.

حبیبیان افزود: مراسم احیای شب‌های قدر ویژه زائران غیر ایرانی نیز برای این سه شب در رواق دارالمرحمه برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: ۳۰ هزار خدمه علاوه بر خدامی که به طور معمول در حرم مطهر رضوی خدمت می‌کنند در سه شب قدر فراخوانده خواهند شد، همچنین در این سه شب، هر شب ۱۰۰ هزار بسته افطاری سبک بین صفوف نماز جماعت توزیع می‌شود.

معاون هماهنگی سازمان حرم مطهر رضوی گفت: در شب‌های احیا ۴۰۰ هزار متر مربع از فضای صحن‌های حرم مطهر فرش آرایی خواهد شد، علاوه بر این سیاه پوشی اماکن متبرکه به مساحت ۶ هزار متر مربع را همزمان با ایام سوگواری شهادت امیرالمؤمنین علی (ع) خواهیم داشت.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.