استاندار خراسان رضوی از ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش‌های ژنتیک خبر داد.

ممنوعیت ثبت ازدواج در خراسان رضوی بدون انجام آزمایش‌های ژنتیک

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری، علی‌رضا رزم‌حسینی در جریان بازدید از موسسه خیریه توان‌بخشی همدم فتح‌المبین مشهد اظهار کرد: به زودی با هدف پیشگیری از معلولیت‌های ژنتیکی، دفاتر ثبت ازدواج را مکلف خواهیم کرد که در صورت ارائه گواهی انجام آزمایش های ژنتیک، نسبت به ثبت تقاضای ازدواج متقاضیان اقدام کند. 

وی با بیان اینکه «این طرح در یکی دیگر از استان‌های کشور با موفقیت اجرایی شده است»، ادامه داد: ممنوعیت ثبت ازدواج در مراجع رسمی قبل از ارائه گواهی انجام آزمایش‌های ژنتیک، قطعا در کاهش معلولیت‌ها موثر خواهد بود لذا با جدیت این موضوع را دنبال خواهیم کرد.

استاندار خراسان رضوی یادآور شد: درحال حاضر آزمایش‌های ژنتیک برای متقاضیان در مراکز تعیین شده به صورت رایگان انجام می گیرد.

رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: موسسات خیریه با مشارکت خیران بسترهای خوبی را در زمینه نگهداری از معلولان فراهم کرده‌اند و دولت هم در حد توان از این گونه فعالیت‌ها حمایت خواهد کرد. 

وی افزود: امیدواریم کمک‌های خیران و دولت بیش از پیش زمینه مراقبت، آموزش و نگهداری از معلولان را فراهم کند اما با این حال ضرورت دارد که در حوزه پیشگیری از بروز معلولیت‌ها هم اقدامات جدی انجام گیرد.

انتهای پیام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.