گیلان- عصر روز شنبه بیست و پنجم خرداد ماه آئین معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت با حضور جمعی از مسئولین استان و شهرستان در سالن شهدای ناجا برگزار شد.

ضرورت حرکت در چارچوب قانون

به گزارش قدس آنلاین به نقل از واحد خبر مدیریت اجرایی ارتباط با رسانه های شهرداری رشت، نائب رئیس شورای اسلامی شهر رشت در این مراسم با اشاره بر طولانی شدن فرآیند انتخاب شهردار تصریح کرد: امروز شاهد یک انتخاب بسیار خوب و قابل دفاعی خواهیم بود. ناصر حاج محمدی با ده رای به عنوان شهردار رشت انتخاب شد.

رضا رسولی در ادامه با اشاره به سوابق تحصیلی و کاری ناصر حاج محمدی تصریح کرد: در طول ۱۱ ماهه اخیر که اعضای شورای اسلامی شهر رشت در حال انتخاب شهردار بودند، مهندس علی بهارمست با کمک دیگر همکاران ۱۱ ماه سخت را پشت سر گذاشتند.

وی  با تاکید بر قبول تمامی گلایه های وارده بر شورای پنجم خاطرنشان کرد: شورای چهارم هم شرایط سختی را پشت سر گذاشت. در شورای چهارم با توجه به کاردانی آقای خلیلی و استیضاح ایشان تا انتخاب دکتر ثابت قدم زمان زیادی سپری شد.

وی تصریح کرد: از طرف خودم و به نمایندگی از دیگر اعضای شورای پنجم به مردم رشت متعهد می شوم که تمام کارهای عقب مانده را در طی دو سال باقی مانده جبران و در پایان این دوره با روزمه قابل قبول شهر رشت را به همکاران خود در شورای ششم تحویل دهیم.

رشت وطن دوم من است

معاون سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور در این مراسم با تاکید بر علاقه وافر خود به مردم شهر رشت بیان داشت: رشت وطن دوم من است و بیشترین مراجعات روزانه در سازمان شهرداریها و دهیاریها به اینجانب مردمان خوب شهر رشت هستند.

مسعود نصرتی ی با تاکید بر طراحی اتاق شکوفایی در تهران و قزوین افزود: با طراحی این اتاق در شهر رشت و با توجه به احساس تعلق نخبگان و فرصت بی نظیر در هیچ کدام از شهرهای یاد شده به اندازه این شهر شاهد استقبال نخبگان و مسئولین از این پروژه نبوده ایم.

گواه آن درج یک آگهی و فراخوانی در راستای سرمایه گذاری در شهر رشت و حضور و ثبت نام ۱۰۸ سرمایه گذار برای ۳۲ پروژه تأثیرگذار این شهر می باشد.

مردم شهر تشنه خدمت هستند

غلامعلی جعفرزاده در خطاب به معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداریها و دهیاریهای کشور خاطرنشان کرد: شهر رشت شهر اولین ها و شهری خلاق در بسیاری ازپروژه ها بوده و هست شهر رشت یکی از بهترین وضعیت مدیریتی را دارد.

وی با تاکید بر قدردانی از بهارمست سرپرست شهرداری رشت خاطرنشان کرد: همان طور که مطلعید در دوران سرپرستی به دلیل سرپرست بودن بسیاری از کارهای کلیدی و قانونی قابل اجرا نیست و در شهر بسیاری از پروژه های کلیدی اجرا نمی شد.

جعفرزاده با تاکید بر ضرورت لحاظ نگاه ویژه شهردار منتخب به شهر رشت بیان کرد: شهر رشت شایسته بهترینهاست، و باید نگاه ویژه ای به شهر داشت.

نماینده مردم شهر رشت با تاکید بر اینکه رشت نردبان برای پیشرفت کسی نیست ،گفت: امروز ۶۵ اسم به عنوان شهردار در صفحه ویدئو پروژکتور به نمایش درآمد یعنی ۶۵ نفر آمدند و رفتند و ممکن است اسم ناصر حاج محمدی هم به زودی در این صفحه به نمایش درآید.

طرح تفصیلی دغدغه رشت

سرپرست شهرداری رشت نیز ضمن خیر مقدم به مدعوین مسئولین کشوری استانی بیان داشت: شهر رشت دقیقا ۱۰ ماه و ۲۵ روز دارای سرپرست بوده همان طور که می دانید دوران سرپرستی دوران گذار و انتقال است، این دوران همراه با مشکلات عدیده ای چون مسدودی مکرر حسابها، پرداخت ماهیانه ۱۶ میلیاردتومان و... بوده است.

وی با تاکید بر فعالیت روزانه شهرداری با حمایت اعضای شورا تصریح کرد: بحث پرداختی های پرسنلی همکاران که همواره دغدغه بسیاری از افراد چون استاندار محترم بوده و در بسیاری از کلانشهرهای کشور پرداخت حقوق با تاخیر سه الی چهار ماهه و در دیگر شهرها با تاخیر حداقل یک الی دو ماهه انجام می شد اما در ماههای پایانی سال گذشته که بسیاری از افراد که به پرداخت حقوق اسفند ماه خوشبین نبودند، علاوه بر پرداخت حقوق اسفند ماه بسیاری از معوقات هم پرداخت شد.

علی بهارمست دوران سرپرستی را دوران آرامی به زعم بسیاری از افراد خواند و گفت: خوشبختانه در این ۱۱ ماهه در یک فضای آرام و دوستانه کار پیش رفت.

وی طرح تفصیلی را یکی از دغدغه های مهم شهر رشت دانست و تصریح کرد: در این راستا نیز با کمک مهندس اوسط مقدم معاون عمرانی استانداری و معاونت شهر سازی شهرداری رشت با اصلاحات طرح تفصیلی جلوی رکود ساخت و ساز گرفته شد.

سرپرست شهرداری رشت در خصوص توسعه ناوگان عمومی شهر یاد آور شد: در زمان دکتر نصرتی قرار داد خرید ۲۰ دستگاه اتوبوس خریداری که متاسفانه به دلیل عدم تعهد پیمانکار قرارداد لغو شد اما با عقد قرارداد خرید اتوبوس برای اولین بار رژه ۸۰ دستگاه اتوبوس در رشت در دوران سرپرستی اجرا شد.

علی بهارمست از سرمایه گذاری ۳۰ میلیارد تومانی در رشت طی ۱۱ ماهه اخیر خبرداد و گفت: این سرمایه گذاری در شهر بازی رشت بود و اکنون سرمایه گذار پس از چندین سال تعطیلی فاز اول آن را به اجرا و طی چند ماه آینده با نوسازی وسایل بازی و تفریح بازیهای کودکان و نوجوانان فاز دوم آن را اجرایی خواهد کرد.

وی افزود: بحث تصفیه خانه سراوان باصلابت در حال فعالیت است و به بهره برداری رسیده است.

ضرورت طراحی چشم انداز برای شهر رشت

ناصر حاج محمدی شهردار رشت هم بیان داشت: قبل از مشورت با اعضای شورای شهر رشت از آن در اقصی نقاط شهر بازدیدی داشتم و متوجه شدم که شهرداری هیچ افقی برای کوتاه مدت و بلند مدت ندارد و برای آینده شهر هیچ چشم اندازی نداشته است.

وی با تاکید بر ضرورت طراحی چشم انداز برای شهر رشت تصریح کرد: با توجه به ظرفیتهای موجود و فراهم بودن بستر توسعه در این شهر حس می شود که سالیان سال در شهر رشت کوتاهی شده است.

حاج محمدی با تاکید بر مشکلات عدیده در شهر رشت خاطرنشان کرد: نوید آن می دهم که با کمک و همراهی مسئولین بلند پایه استان و اعضای شورای شهر و معاون عمرانی وزیر کشور که خود را عضو دوازدهم شورای شهر رشت می داند گام های بلندی در توسعه شهر رشت برداریم.

شهردار رشت گسیختگی افکار را تنها مشکل شهر رشت دانست گفت: امروز با جمعیت فعلی شهرداری باید گفت، شهرداری اصلا چابک نیست. با داشتن ۴ هزار پرسنل این وضعیت شهر زیبنده رشت نیست.

ناصر حاج محمدی با تاکید بر ورود بیست میلیون گردشگر در رشت خاطرنشان کرد: مشکل پسماند سراوان و رودخانه های آلوده این شهر به فرمایشات استاندار با جان و دل گوش فرا داده و با هدایت و حمایت شخص استاندار و دیگر همکاران در اولین گام سعی خواهد شد حداقل یک سوم مشکل مرتفع گردد.

وی وجود تالاب عینک در مرکز شهر را بهترین فرصت اقتصادی خواند و یاد آور شد: امروزه در تمام دنیا هزینه های هنگفت برای ایجاد آب بند می شود در حالیکه این آب بند زیبا در این شهر وجود دارد.

شهردار رشت از بیان تمامی برنامه های خود دریک جلسه مجزا خبر داد و افزود: امروز به دکتر جمالی نژاد، استاندار و تمامی افراد این شهر قول میدهم که طبق برنامه و دستورالعمل های ارائه کار شروع و از فردا در جمع شهروندان حضور خواهم داشت مردم نباید شهردار را در پشت درهای بسته بیابند.

حاج محمدی شهرداری ملک همگان خواند و خاطرنشان کرد: شهردار باید روزانه ۵۰۰ میلیون تومان حقوق دهد، حال باید ببینیم که آیا شهرداری روزانه ۵۰۰ میلیون تومان خروجی برای مردم دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.