همدان_ مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان گفت: برای پشتیبانی و نگهداری از دوربین های ثبت تخلف و سرعت در جاده های پرتردد نیازمند جذب اعتبارات استانی هستیم.

دوربین های جاده ای برای پشتیبانی نیازمند بودجه استانی است
به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان، مصطفی پناهنده در دومین نشست کمیسیون مدیریت اجرایی ایمنی حمل ونقل استان در سال ۹۸ با ابراز تأسف از اینکه، تصادفات جاده ای و ایمنی به یکی از دغدغه های اصلی کشور تبدیل شده است، گفت: یک تصادف ضربات جبران ناپذیری برای خانواده ها و بازماندگان آن تصادف به وجود می آورد که باید نگاه جدی برای کاهش تلفات جاده ای در دستور کار قرار داد.
وی افزود: با توجه به سفرهای تابستانی که همین ایام هم شاهد ورود مسافران به این استان هستیم، تدوین برنامه جامع درجلوگیری وکاهش سوانح جاده ای ضروری است.
پناهنده با بیان اینکه یکی از ابزارهای مدیریت ایمنی جاده ها نصب دوربین های ثبت تخلف و سرعت است، اظهار داشت: هوشمندسازی و لزوم نصب دوربین های ثبت سرعت و کنترل در سطح جاده ها موضوع مهمی است که باید به آن توجه ویژه شود.
مدیرکل راهداری استان همدان ادامه داد: با پیگیری های انجام شده، رایزنی های لازم برای اخذ مجوز برای انتقال و جابجایی ۱۱ دوربین قدیمی استان که دوره پشتیبانی و نگهداری آن به اتمام رسیده بود، به محورهای پرتردد و گردشگری انجام شده است.
مصطفی پناهنده محور غار علیصدر و گنجنامه را از جمله این محورها عنوان کرد و ادامه داد: بخشی از هزیته ها توسط سازمان مرکزی داده شده و و برای پشتیبانی و نگهداری نیازمند تخصیص بودجه استانی است.
وی در ادامه همکاری و مساعدت دستگاه های مربوطه در این زمینه را خواستار شد و براقدامات پیشگیرانه برای کاهش تلفات جاده ای تأکید کرد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.