شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

مسکو: تحریم‌های آمریکا باعث تقویت بخش‌هایی از اقتصاد روسیه شده است

سرگی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه

معاون وزیر خارجه روسیه تحریم‌های جدید واشنگتن علیه مسکو را اقدام انتخاباتی خواند و تاکید کرد که این تحریمها حتی باعث شکوفایی بخشهایی از اقتصاد روسیه شده است.

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه در واکنش به تحریمهای تازه واشنگتن علیه مسکو گفت: «اقدام تازه آمریکا هیچ ربطی به روابط دوجانبه یا مساله سرگئی اسکریپال ندارد بلکه مستقیما به شرایط سیاسی داخل آمریکا و رقابتهای انتخاباتی 2020 مربوط است.» 

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج شنبه با متهم کردن روسیه به استفاده از گاز اعصاب برای مسموم کردن یک جاسوس دوجانبه در خاک انگلیس، تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد. 

به نوشته خبرگزاری «سی‌ان‌ان»، ترامپ پنجشنبه با امضای یک فرمان اجرایی تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کرد. در این فرمان اجرایی به وزرای خزانه‌داری و خارجه آمریکا دستور داده شده طبق مفاد قانونی از اعطای وام به روسیه جلوگیری کرده و مانع کمک‌های مالی و فنی به این کشور شوند.

انگلیس بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ روسیه را متهم کرد با گاز اعصاب به یک افسربازنشسته سابق روس‌تبار که در سال ۲۰۱۰ به دلیل همکاری با سازمان اطلاعات خارجی انگلیس (ام‌آی۶) از انگلیس پناهندگی گرفته بود را به همراه دخترش در یک مرکز خرید در «سالزبری» انگلیس مورد حمله قرار داده است. 

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا و ادعای ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه در سال 2016، ترامپ تلاش می‌کند رویکرد سرسختانه تری در قبال مسکو اتخاذ کند تا فشار مخالفان داخلی خود در این زمینه را خنثی کند. 

ریابکوف در ادامه افزود: «روسیه از مدتها پیش خودش را با تحریمهای آمریکا منطبق کرده است و حتی موفق شده است بخشی از اقتصاد خود، از جمله بخش کشاورزری، را به واسطه این تحریمها موثرتر کند.»

وی در پایان گفت: برای به حداقل رساندن تاثیر این محدودیتها، مسکو ابتدا و قبل از هرچیز تلاش می‌کند از سیستم مالی آمریکا دور شود و خود را از دلار به عنوان تنها ابزار پرداخت تبادلات جهانی جدا کند. 

منبع: فارس

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.