سه‌شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۳

خط ویژه جایگزین خط بی‌آرتی ۳ مشهد می‌شود

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد با بیان اینکه عملیات اجرایی خط ویژه طی هفته آینده آغاز خواهد شد، گفت: در صورت مشارکت شهروندان این امکان وجود دارد که تمامی خطوط بی‌آرتی به همین شیوه تبدیل به خط ویژه شود.

جایگیزین خط ویژه بی آرتی

به گزارش قدس آنلاین، خلیل‌الله کاظمی  اظهار داشت: برای اجرای خط ویژه اتوبوس از چهارراه ابوطالب تا میدان استقلال جلسه هماهنگی با پلیس راهور برگزار و نقطه نظرات آن‌ها اعمال شد و طی هفته آینده با هماهنگی با فرمانداری، عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد افزود: جداسازی خط ویژه از عرض خیابان به جز در محل ایستگاه‌ها و تقاطع‌ها به صورت فیزیکی نخواهد بود و تنها با خط کشی محدوده آن مشخص می‌شود، تنها در محل تقاطع برای جلوگیری از توقف اتوبوس در پشت چراغ قرمز مسیر جداسازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که اجرایی‌شدن این عملیات با بازخورد خوبی همراه باشد و شهروندان در آن مشارکت کرده و وارد خط ویژه نشوند، ادامه مسیر نیز به همین شیوه عملیاتی می‌شود.

کاظمی به دریافت مجوزهای قانونی اجرای خط ویژه اشاره و گفت: این طرح هفته گذشته در کمیته‌ای متشکل از نمایندگانی از فرمانداری، پلیس راهور و شهرداری مشهد بررسی شد و مقرر شد که با هماهنگی فرمانداری به مرحله اجرا برسد.

معاون حمل و نقل شهرداری مشهد با تأکید بر اینکه در صورت همکاری شهروندان به‌جای خط بی‌آرتی ۳، خط ویژه خواهیم داشت، تصریح کرد: اگر شهروندان در اجرایی‌شدن خط ویژه در این مسیر مشارکت داشته باشند، این امکان وجود دارد که تمامی خطوط بی‌آرتی به همین شیوه تبدیل به خط ویژه شود.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

نظر شما