در پی رفتار برده‌وار پلیس آمریکا با یک متهم سیاه‌پوست پلیس تگزاس مجبور به عذرخواهی شد.

رفتار برده‌گونه پلیس آمریکا با یک متهم سیاه‌پوست + عکس

به گزارش خبرنگار بین املل قدس آنلاین، در پی رفتار نژادپرستانه دو افسر پلیس در آمریکا که سوار بر اسب از یک طناب برای راه بردن مردی سیاه‌پوست در خیابان‌های شهر «گالوستون» در تگزاس استفاده می‌کردند رئیس پلیس ایالت تگزاس مجبور به عذرخواهی شد.

انتشار تصاویری از این اقدام نژادپرستانه این افساران سفیدپوست پلیس از سوی افکار عمومی یادآور دوران برده‌داری خوانده شد و به شدت از سوی شهروندان این کشور مورد انتقاد قرار گرفت.

«ورنون هیل»، رئیس اداره پلیس گالوستون ضمن تأیید اینکه افسران پلیس بعد از دستگیری «دونالد نیلی» به اتهام تخطی از قانون طنابی را به دستبند او وصل کرده و او را به دنبال اسب کشانده‌اند، گفت: قبول دارم که این وضعیت صورت خوشی نداشت اما این شیوه یکی از بهترین شیوه هایی انتقال متهم است!"

انتشار تصاویر مربوط به این رویداد خشم کاربران در فضای مجازی را به دنبال داشت و عده زیادی آن را با عصر برده‌داری در آمریکا مقایسه کردند. یک کاربر در توئیتر نوشته است: «مثل اینکه دارند او را به مزایده فروش برده‌ها می‌برند.»

«ربکا کاواناگ» وکیل تسخیری ایالتی از جمله افرادی بود که با انتشار این تصویر رفتار پلیس ایالتی را وحشتناتک خواند.

در این رابطه «جیمز داگلاس»، رئیس انجمن ملی حمایت از رنگین‌پوستان آمریکا در مصاحبه با روزنامه «هیوستون‌کرونیکل» گفت: «در سال ۲۰۱۹ قرار داریم نه سال ۱۸۱۹.» 

واکنش‌هایی از این دست پلیس گالوستون را به عذرخواهی وادار کرد. رئیس اداره پلیس گالوستون گفت: «اول از همه لازم است من از آقای نیلی بابت این شرمساری غیرضرور عذرخواهی کنم.»

وی اضافه کرد: «با آنکه این روش، تکنیکی است که آموزش داده می‌شود و ممکن است در برخی شرایط بهترین روش باشد معتقدم که افسران ما در این مورد قضاوت مناسب به خرج ندادند و می‌توانستند در محل دستگیری منتظر خودوری انتقال متهمان بمانند.»

پلیس از دو افسر سفیدپوست دفاع کرده و گفته که آنها قصد بدی نداشته‌اند. اداره پلیس همچنین ادعا کرده به منظور جلوگیری از تکرار رویدادهای مشابه در سیاست‌های خود تغییر ایجاد خواهد کرد.

انتهای پیام/ 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.