جمعه ۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲

عضو مجمع نمایندگان خراسان رضوی در گفتگو با قدس آنلاین:

ساخت شهرک فرودگاهی مشهد در اولویت مدیران استان قرار بگیرد

رضاطلبی

شیران-نماینده مشهد در مجلس

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: باید حوزه حمل و نقل هوایی، زمینی و ریلی شهر مقدس مشهد ارتقاء پیدا کند که در این زمینه ساخت شهرک فرودگاهی باید در اولویت قرار بگیرد.

رضا شیران خراسانی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار داشت: شهر مقدس مشهد با توجه به اینکه پذیرای زائران زیادی از نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای خارجی در طول سال است که طبق برآوردها آمار آن در طول سال های آینده به بیش از ۴۰ میلیون نفر خواهد رسید باید حوزه حمل و نقل آن  اعم از هوایی، زمینی و ریلی ارتقاء پیدا کند.
وی تصریح کرد: در حوزه ریلی ، پروژه برقی کردن قطار مشهد به تهران مطرح است که اقدامات اولیه ان انجام و موافقت نامه های آن نیز تنظیم شده است و علی رغم اینکه قرار بود پیمانکار چینی ،کارگاه پروژه را تجهیز و پروژه را شروع کند اما هنوز این اقدام را به دلایل نامشخصی انجام نداده است. 
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی افزود: در حوزه حمل و نقل هوایی نیز شهر مقدس مشهد به شدت نیاز به افزایش خطوط هوایی و گسترش فرودگاه دارد که به دلیل محدودیت های جدی امکان این اقدام در مکان فرودگاه فعلی وجود ندارد زیرا در محاصره شهر قرار گرفته است و شهرک طرق نیز که در مجاورت فرودگاه شهید هاشمی نژاد قرار دارد شرایط توسعه و گسترش آن را نمی دهد. 
شیران خراسانی ادامه داد: از این رو باید در مسیرها و مکان های دیگر، شهرک فرودگاهی برای شهر مشهد طراحی و ساخته شود که این شهر فرودگاهی حتی می تواند مرکز ترانزیت نیز باشد و اغلب پرواز های داخلی را پوشش دهد.
نماینده مردم مشهد و کلات تصریح کرد: بررسی های اولیه این طرح صورت گرفته و در حال حاضر تعیین مکان مناسب برای ساخت شهرک فرودگاهی در حال بحث است که انتظار می رود این موضوع سرعت گرفته و هرچه سریعتر وارد فاز اجرایی و عملیاتی شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.