یک رسانه آمریکایی با استناد به برخی مدارک و شواهد از احتمال انجام آزمایش و یا آزمایش‌های مهم در یک منطقه نظامی فوق‌محرمانه در صحرای نوادا از سوی نیروی هوایی این کشور خبر داد.

آیا آزمایش‌های مرموز ارتش آمریکا در منطقه فوق‌محرمانه ۵۱ آغاز شده است؟

به گزارش گروه بین الملل قدس آنلاین، رسانه «درایو» با ارجاع به گزارش‌های پراکنده و به نقل از چندین منبع مختلف در گزارشی نوشت اطلاعاتی در دست است که نشان می‌دهد در چند روز گذشته «اتفاقی بزرگ» در نزدیکی تاسیسات نظامی فوق‌محرمانه در «منطقه ۵۱» واقع در منطقه «آزمون و آموزش نوادا» آمریکا رخ داده است. گفته می‌شود در چند روز گذشته «آزمایش و یا آزمایش‌های مهمی» در این منطقه صورت گرفته است.

یکی از منابع درایو یک کاربر توییتر است که وقایع منطقه‌ای را از هشتم اوت زیر نظر گرفته بود. بنا بر گفته این کاربر، در چند روز گذشته، اطلاعیه‌های هوایی مختلفی منتشر شده که حاکی از اعمال محدودیت‌هایی در ناحیه‌های مشخصی در منطقه «آزمون و آموزش نوادا» بود.

ماجرای «اتفاق بزرگ» اخیر در منطقه فوق‌محرمانه ارتش آمریکا چیست؟

با آنکه هنوز مشخص نیست که  آیا  آزمایشی در این منطقه صورت گرفته یا خیر و یا صحت اطلاعیه‌های هوایی هنوز تایید نشده است، گفته می‌شود نخستین اخطار ظاهرا برای محدود ساختن حریم هوایی آر-۴۸۰‌ای بوده است که شامل «دریاچه خشک بیابان» می‌شود که در حدود ۵۰ کیلومتری جنوب‌شرق دریاچه گروم یا همان منطقه ۵۱ قرار دارد.

اعلامیه دیگر در ۱۰ اوت ( ۱۹ مرداد) برای همان حریم هوایی صادر شده که بنا به گفته این کاربر توییتری «شامل نوعی پرتابه» می‌شده است. بنا به گفته او، سومین اطلاعیه هوایی در همان روز منتشر شده و حاکی از دو روز مسدود بودن، از ۱۰ تا ۱۲ اوت (۱۹ تا ۲۱ مرداد)، از سطح زمین تا حریم هوایی نامحدود در  منطقه آر-۴۸۰۷ ای، است؛ این منطقه دریاچه گروم منطقه ۵۱ را از محدوده آزمایشی تنوپا جدا می‌سازد.

علاوه بر مشاهدات این کاربر توییتری، ردیابی هواپیمایی نیز نشان داده که در چند روز گذشته «جَنت» خط هوایی مرموز و فوق محرمانه، ظاهرا پروازهای غیرمعمول به منطقه ۵۱ و محدوده آزمایشی تنوپا داشته است. بنا به نوشته درایو، این شواهد ممکن است نشان از آزمایش‌های مهم باشد.

منطقه فوق‌محرمانه ارتش آمریکا کجاست؟

«منطقه ۵۱» یکی از فوق‌محرمانه‌ترین نقاط جهان است که زیر نظر «پایگاه نیروی هوایی ادواردز» اداره می‌شود. این دریاچه نمک از طبقه‌بندی شده ترین مراکز نظامی ارتش آمریکا محسوب می‌شود. این مرکز تنها نقطه در کره زمین است که فضانوردان سفینه «اسکای‌لب ۴» در سال ۱۹۷۴ میلادی اجازه عکسبرداری از آن را نداشتند.

ماجرای «اتفاق بزرگ» اخیر در منطقه فوق‌محرمانه ارتش آمریکا چیست؟

نحوه فعالیت ارتش آمریکا در این نقطه کاملا محرمانه است و هیچ کس به درستی نمی‌داند نیروهای آمریکا در این منطقه چه می‌کنند. با وجود این بر اساس «قانون آزادی اطلاعات» در سال ۲۰۱۳ میلادی «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (CIA) اعلام کرد «دریاچه گروم» نخستین بار در سال ۱۹۵۵ میلادی ساخته شد تا هواپیماهای جاسوسی U-2 آمریکا در آنجا آزمایش شوند. مدت کوتاهی پس از این اتفاق پروژه OXCART در سال ۱۹۵۹ در این منطقه راه‌اندازی شد تا هواپیماهای Lockheed A-12 در آنجا آزمایش شوند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.