مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، مشهد را مهد فعالیتهای قرآنی توصیف و بیان کرد: این شهر در تلاوت، حفظ، آموزش، تفکر و تفسیر قرآنی پیشتاز بوده و به عنوان قطب قرآنی با افراد قرآنی خود پا برجا است.

مدیرکل فرهنگ خراسان رضوی: مشهد قطب فعالیتهای قرآنی است

به گزارش قدس آنلاین،   جعفر مروارید امروز  در دیدار با حسین آمنا و مهدی حسنی از فعالان و استادان قرآن در مشهد ضمت تقدیر از آنها افزود: جلسات قرآنی در مشهد به یک نهضت عمومی تبدیل شده است.

وی ادامه داد: در برگزاری کلاسهای آموزشی قرآنی باید توزیع مناسب وجود داشته باشد و به نحوی برنامه ریزی شود که دامنه برگزاری این کلاسها به کل استان خراسان رضوی تسری یابد.  

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی همچنین برپایی نمایشگاه قرآن کریم را رویدادی موفقیت آمیز در مشهد توصیف و بیان کرد: باید بگونه ای برنامه ریزی کنیم که این نمایشگاه از رشد کیفی و کمی خوبی برخوردار باشد.
معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی نیز در این دیدار گفت: استاد آمنا از اساتید پرکار و فعال صوت و لحن در برگزاری نشستهای آموزش عمومی قرآن فعالیتهای خوبی داشته است. استاد حسنی نیز از حافظان قرآن می باشد که ۲۰ روایت قرآن را تلاوت می کند.  این افراد نخبه قرآنی بوده و در زمینه شاگردپروری فعالیت دارند.  

حجت الاسلام محمدتقی کاظمی نسب شمار فعالان قرآنی را در خراسان رضوی هزار و ۴۵۲ نفر اعلام و بیان کرد: از این تعداد ۴۵۲ نفر زیر پوشش بیمه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارند و هزار نفر نیز به عنوان کارکنان نهادها و دستگاههای اجرایی بیمه بوده و در کنار کار اصلی خود فعالیت قرآنی نیز دارند.

منبع: ایرنا

انتهای خبر/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.