مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: قرارگاه امداد و نجات خراسان رضوی با هزار و ۴۰۰ امدادگر آماده خدمت‌رسانی به زائران در دهه پایانی ماه صفر است.

 1400امدادگر  خراسان رضوی  به زائران  دهه پایانی صفر خدمت رسانی خواهند کرد

به گزارش قدس آنلاین، مجتبی احمدی در بازدید از قرارگاه امداد و نجات این جمعیت در مرز دوغارون اظهار کرد: جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با استقرار قرارگاه امداد و نجات در این مرز، با ۶۵ نفر پزشک، پرستار، نجات گر و امدادگر از ۱۵ تا ۳۰ مهر ماه در خدمت زائران افغانستانی خواهد بود.

احمدی افزود: تا کنون به دو هزار زائر افغانستانی خدمات امداد و نجات، کمک های اولیه و ویزیت کامل پزشک توسط پزشکان داوطلب جمعیت هلال احمر خراسان رضوی انجام شده است، همچنین اعزام یک نفر را به مرکز درمانی نیز در این مدت شاهد بودیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در خصوص تدابیر این جمعیت برای استقبال از زائران ایام پایانی ماه صفر و شهادت امام رضا (ع) تصریح کرد: در استان و در ایام پایانی ماه صفر، بیش از هزار و ۴۰۰ نفر نجاتگر، امدادگر، پزشک، پرستار و کارمند در بیش از ۱۲۰ پایگاه سیار و موقت درشش محور مواصلاتی منتهی به حرم مطهر امام رضا (ع) حضور پیدا خواهند کرد. برآورد امسال  حدود ۵۰۰ هزار نفر زائر پیاده و حدود چهارمیلیون و ۸۰۰ هزار نفر زائر از مبادی دیگر است، این در حالی است که سال گذشته به حدود ۱۲۳ هزار مورد در این ایام خدمت ارائه کردیم.

وی افزود: امسال از ۱۶ استان، ۲۴ دستگاه آمبولانس و یک فروند بالگرد به جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی اضافه می شود که ناوگان عملیاتی و امدادی استان با دو بالگرد در راه های مواصلاتی مستقر خواهند شد، تا زائرین امام رضا (ع) به سلامت به زیارت مشرف و به سلامتی به شهر خود بازگردند.

منبع: مهر 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.