دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۷

بر اساس تحقیقی انجام شده

نگران کننده شدن مسئله اسلام‌هراسی در استرالیا

گزارشی جدید نشان داد که بیش از نیمی از کل رویدادهای گزارش شده مربوط به اسلام هراسی خارج از فضای مجازی در استرالیا طی دو سال اخیر در مناطق حفاظت شده یا مناطقی که در آنها گشت‌زنی صورت می‌گیرد، رخ داده است؛ مساله‌ای که این نگرانی را به وجود می‌آورد که بدرفتاری با مسلمانان کاملا علنی شده است.

اسلام‌هراسی در استرالیا

قدس آنلاین؛ به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس استرالیا، این گزارش دانشگاه چارلز استورت که امروز (دوشنبه) منتشر شد، همچنین نشان داد که نه تنها دوربین‌ها و نیروهای امنیتی بلکه حضور عابرین پیاده نیز مانع وقوع رویدادهای اسلام هراسانه نشده است.

گزارش دانشگاه چارلز استورت درباره اسلام هراسی در استرالیا طی سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ میلادی ۳۴۹ رویداد مربوط به اسلام هراسی را ثبت و آنها را به عنوان ارتکاب بدرفتاری‌های کلامی یا فیزیکی علیه مسلمانان به همراه تحقیر و بدنام کردن هویت آنها تعریف کرده است.

از این ۳۴۹ رویداد قریب به یک سوم آن علیه زنان صورت گرفته در حالی که ۹۶ درصد از قربانیان زن در خارج از فضای مجازی حجاب داشتند.

از هر پنج مجرم گزارش شده چهار تن آنگلو-سرتیک بودند و بیش از ۷۰ درصد از مجرمان را مردان تشکیل می‌دهند.

این گزارش همچنین دریافت که ۶۰ درصد از رویدادهای گزارش شده مربوط به اسلام هراسی در خارج از فضای مجازی، در مناطق حفاظت شده رخ داده‌اند؛ مناطقی همچون مراکز خرید که ماموران پلیس یا نیروهای امنیتی در آنجا حاضر هستند و یا دوربین‌های نظارتی در آن مناطق نصب شده‌اند.

این یک افزایش ۳۰ درصدی نسبت به دوره دوساله قبلی است.

دریا اینر، نویسنده اصلی این گزارش در بیانیه‌ای گفت: این گزارش نشان می‌دهد که عمدتا زنان و دختران مسلمان هدف بدرفتاری‌های کلامی، توهین، ارعاب فیزیکی و تهدید به مرگ در مکان‌های عمومی اغلب در مراکز خرید و عمدتا توسط مجرمان مرد آنگلو-سرتیک قرار می‌گیرند.

این گزارش این مساله را "یک مشکل امنیتی نگران کننده" توصیف کرده است.

این گزارش نشان داد که از ۲۰۲ مورد اسلام هراسی خارج از فضای مجازی، ۱۱ درصد شامل خسارت به اموال و پنج درصد منجر به بستری شدن قربانی در بیمارستان شده است.   

در فضای مجازی، حدود ۶۳ درصد از ۱۴۷ رویداد گزارش شده در فیسبوک رخ داده به طوری که ۸۰ درصد از این رویدادها کلا درباره مسلمانان بوده تا اهداف خاص.

نویسندگان این گزارش گفتند، این آمار نشان می‌دهد که رفتارهای اسلام هراسانه به ویژه هنگامی که زنان و کودکان را هدف می‌گیرد باعث لطمه‌ها و آسیب‌های جدی می‌شود.  

در این گزارش آمده است: یکی از اقلیت‌های ضد مسلمانان نیز سکوت اکثر استرالیایی‌ها را تاییدی برای این آزار عمومی برداشت کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است: اگر به این مساله رسیدگی نشود، اسلام هراسی در موارد نادر اما مخرب می‌تواند منجر به نتایج فجیع شود درست همانند رویدادی که در کرایست‌چرچ شاهد بودیم. این گزارش هشداری برای جامعه و دولت استرالیا است تا بر از خود راضی بودن غلبه و به طور جدی به خطرات آزارهای مذهبی رسیدگی کنند.

انتهای پیام

نظر شما