در پی تشدید مناقشات سیاسی بر سر انتخاب نخست‌وزیر جدید عراق و بلاتکلیفی رئیس‌جمهور و تداوم تظاهرات، نیروهای امنیتی عراق، ورودی‌های منطقه امنیتی سبز بغداد را بستند.

بسته شدن ورودی‌های «منطقه سبز» بغداد توسط نیروهای امنیتی عراق

قدس آنلاین؛ نیروهای امنیتی عراق، در پی تشدید تهدید برخی معترضان نفوذی در صفوف تظاهرات‌کنندگان برای حمله به منطقه سبز در بغداد، همه ورودی‌های این منطقه را بستند.

به نوشته خبرگزاری آناتولی، نیروهای ویژه امنیتی، همه ورودی‌های منطقه سبز را همزمان با پایان مهلت قانونی رئیس‌جمهور برای انتخاب نخست‌وزیر جدید از فراکسیون بزرگ‌تر پارلمان، بستند.


پل «الجمهوریه» منتهی به منطقه سبز بغداد

ائتلاف «البناء» در پارلمان عراق، یکشنبه (دیروز ۲۲ دسامبر)، «قصی سهیل» وزیر آموزش عالی در دولت پیشبرد امور را برای تشکیل دولت جدید نامزد کرد اما با وجود حمایت برخی فراکسیون‌های شیعی و سنی پارلمانی از نامزد ائتلاف «البناء»، رئیس‌جمهور بار دیگر توپ را به زمین پارلمان انداخت و برای بار دوم خواستار مشخص شدن فراکسیون بزرگتر شد.

یک افسر در فرماندهی پلیس بغداد، گفت که کلیه ورودی‌های منطقه سبز بغداد بسته شده و تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف این ورودی‌ها برقرار شده تا ازهرگونه حمله غافلگیرکننده جلوگیری شود و موانع سیمانی در برخی ورودی‌های گذاشته شده است.

به گفته این منبع، معترضان عراقی جاده «محمد القاسم» در شرق بغداد را با آتش زدن لاستیک خودروها بسته‌اند و برخی از معترضان مخالفت خود را با نامزدی شخصیت‌های سیاسی غیرمستقل برای نخست‌وزیری اعلام می‌کنند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.