جمعه ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶

قائم مقام تولیت آستان قدس در دیدار با دبیرکل شورای همبستگی اسلامی پاکستان:

یادآوری اهمیت اتحاد ملل اسلامی از برکات خون شهید سلیمانی بود

قائم مقام تولیت

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با تأکید بر اهمیت توجه و تمسک به وحدت میان ملل اسلامی در برابر دشمنان گفت: توجه به اتحاد و همبستگی امت اسلام، از برکات شهادت سردار سلیمانی برای مردم ایران و جهان اسلام بود.

به گزارش قدس آنلاین، مصطفی خاکسارقهرودی در  دیدار  دبیرکل و اعضاء شورای همبستگی اسلامی کشور پاکستان که به منظور ابراز تسلیت و همدردی با دولت و ملت ایران در به شهادت رسیدن سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به کشورمان سفر کرده‌اند، ضمن خوشامدگویی به هیئت پاکستانی گفت: از اظهار همدردی شما از واقعه غمبار شهادت شهید سلیمانی و همرزمان ایشان بسیار سپاسگزاریم.

وی با بیان اینکه بسیاری از ملل اسلامی و غیر اسلامی در مواجهه با این فاجعه سنگین عکس‌العمل نشان دادند، ابراز کرد: همان گونه که این شهید بزرگوار در زمان حیاتش خدمات بسیاری نسبت به مردم و جریان مقاومت اسلامی در جهان انجام داد، خون مطهر وی نیز موجب تحولات و بیداری امت اسلام خواهد شد.
خاکسارقهرودی تأکید کرد: دشمن با ترور سردار سلیمانی تلاش کرد از ترس و وحشتی که نسبت به وی دارد، نجات یابد، اما آنچه مسلم است این ترس بعد از به شهادت رسیدن این سردار بزرگ بیشتر خواهد شد و دنیا نسبت به این توطئه بی‌تفاوت نخواهد نشست و دشمن از این حرکت اشتباه ضربات بسیاری خواهد خورد.
وی گفت: اولین اقدامی که جمهوری اسلامی نسبت به این جنایت بزرگ انجام داد و به فرموده مقام معظم رهبری «سیلی محکمی» که از ما خوردند، هیمنه پوشالی آمریکا را در جهان شکست. هر چند شهادت سردار سلیمانی غم بزرگی برای مردم ما بود ولی موجب شد که دشمنی مردم ایران و همه مظلومان و مستضعفان جهان با آمریکا بیشتر شود و این دشمنی قطعا موجب شکست زودتر استکبار خواهد شد.

همبستگی؛ راه ناامیدی و شکست دشمنان

قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به عنوان شورای همبستگی اسلامی پاکستان تصریح کرد: آن عاملی که بیش از هر زمانی به آن نیاز داریم و توجه و تمسک به آن حربه‎ای ناامیدکننده در برابر دشمن است، همبستگی است. از برکات که شهادت حاج قاسم سلیمانی برای مردم ما و جهان اسلام به ارمغان آورد، توجه به اتحاد و همبستگی بود.  
وی، هدف دشمن از شهادت سردار سلیمانی را از بین بردن اتحاد ملل اسلامی دانست و گفت: شهید سلیمانی تلاش می‌کرد، صف مقاومت تقویت شود. ما بر اساس باورهای اسلامی خود معتقدیم این اتحاد هر چه تقویت شود، دشمن ناامیدتر و راه ضربه خوردن و شکست نهایی دشمنان نیز همین همبستگی و اتحاد است. در صورتی که در کنار اتحاد، بیداری هم وجود داشته باشد، زمینه‌ساز ظهور ولی امر امام زمان(عج) خواهد شد.
به گفته خاکسارقهرودی، در مجموعه آستان قدس رضوی اهم وظیفه ما خدمت به زائران حضرت رضا(ع) است. کیفیت این خدمت‌رسانی نسبت به زائران داخلی و خارجی تفاوتی ندارد.
وی تأکید کرد: در بین زائران، زائران پاکستانی به واسطه نزدیکی جغرافیایی و اشترکات فرهنگی جایگاه ویژه‌ای برای ما دارد. امیدواریم این خدمات، مورد قبول زائران و رضایت خداوند متعال قرار بگیرد.

الهام‌بخشی مردم ایران برای ملل اسلامی

در جریان این دیدار مولانا محمودحسن دبیرکل و اعضاء شورای همبستگی اسلامی کشور پاکستان، ضمن ابراز تألم و تسلیت عمیق از شهادت سردار شهید سلیمانی، او را سردار نامدار جهان اسلام خواند و گفت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، استکبار جهانی به انحاء مختلف علیه این نظام اسلامی توطئه‌چینی و مشکل‌تراشی می‌کنند، ولی همواره ملت در صحنه ایران اسلامی مقابل آن‌ها به سردمداری آمریکا ایستادگی می‌کند و به کمک خداوند متعال پیروز شدید، که باید ملت پاکستان از شما روحیه بگیرد.
وی افزود: ما معتقدیم شهید زنده است و به ملت خود حیات می‌بخشد و اهدافش تداوم می‌یابد. ایران یک قاسم سلیمانی از دست داده ولی صدها هزار سلیمانی‌ دیگر تربیت کرده است. همان طور که در آغاز انقلاب با ترور شهید بهشتی‌ها، مردم ایران همچنان اتحاد خود را حفظ کردند.
دبیر جمعیت علمای اسلامی پاکستان همچنین با ابراز خرسندی از نحوه پذیرایی و خدمات ارائه شده توسط آستان قدس رضوی به زائران پاکستانی در حرم مطهر رضوی و ایام اربعین، گفت: ملل اسلامی منطقه تنها از نظر مرزی با هم نزدیکی ندارند، بلکه در امور فرهنگی و مذهبی هم توافق و همبستگی دارند که باید بر تقویت این اشتراکات تمرکز کنیم.

منبع: آستان نیوز 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.