۸ تیر

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهرداری مشهد گفت: ۳۵۰۰راننده و کمک راننده مشغول در تاکسیرانی مشهد فاقد بیمه تامین اجتماعی هستند .

 ۳۵۰۰ تاکسیران مشهدی بیمه تامین اجتماعی ندارند

احمد محبی در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر ۱۱هزار تاکسیران در کلانشهر مشهد دارای بیمه تامین اجتماعی هستند و ۳۵۰۰راننده و کمک راننده مشغول در  این حوزه نیز فاقد بیمه می باشند.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهرداری مشهد ادامه داد: دولت تا سال ۱۳۹۳برای بیمه تاکسیران ها بودجه ای را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار داده است که  براساس این بودجه تعدادی از راننده ها مورد پوشش بیمه قرار گرفتند.

وی افزود: اما از آن جا که از  سال ۱۳۹۳این اعتبار از سوی دولت قطع شده است سازمان تامین اجتماعی نیز از بیمه تاکسیران ها اجتناب کرده است .

محبی با بیان اینکه شهرداری مشهد به صورت جدی پیگیر بیمه تاکسیران ها است و تاکنون مکاتبات متعددی در این باره انجام داده است، ادامه داد: با پیگیری هایی که وزارت کشور و همچنین اتحادیه تاکسیرانی کشور انجام داده اند جلسات متعددی بین وزارت کشور و سازمان تامین اجتماعی برگزار شد و راهکارهای مختلفی مورد بررسی قرار گرفته است که منجر به ایجاد یک تفاهم نامه جدید بین این دو سازمان شده است.

مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت تاکسیرانی شهرداری مشهد اظهار کرد: براساس این تفاهم نامه مقرر شده است وزارت کشور توسط اتحادیه تاکسی رانی ها بررسی های لازم را انجام دهند و افرادی که قبلا  به عنوان تاکسیران بیمه شده اند  ولی در حال حاضر در این شغل فعالیت ندارند و افرادی هم که  دارای بیمه بوده اما در حال حاضر بازنشسته شده اند، توسط سامانه پایشی که در سازمان تاکسیرانی ایجاد خواهد شد طی ۴۵روز آینده مورد بررسی قرار بگیرند تا در جمع بندی نهایی مشخص شود که در هر شهر چه تعداد تاکسیران وجود دارد و افرادی که به طور واقعی در این شغل مشغول هستند و بیمه نیستند نیز شناسایی شوند.

محبی افزود: از طرفی بر اساس این پایش، افرادی که در این شغل مشغول نیستند ولی همچنان برای آنها بیمه ارسال می شود نیز از لیست بیمه حذف خواهند شد و تاکسیران های واقعی فاقد بیمه جایگزین آنها خواهند شد که براین اساس تعداد زیادی از تاکسیران های فاقد بیمه دارای بیمه خواهند شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.