۸ تیر

مدیر پشتیبانی سازمان حرم مطهر رضوی جزئیات و نحوه ثبت نام برای دریافت دعوتنانه مهمان‌سرای حضرت از طریق «نرم افزار نعیم رضوان» و یا «ارسال پیامک» را تشریح کرد.

جزئیات و نحوه ثبت نام برای دریافت دعوتنامه مهمان‌سرای حضرت تشریح شد

به گزارش قدس آنلاین، علی امینی گازار، با تشریح نحوه دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حضرت توسط زائران بارگاه منور رضوی، توضیح داد: آستان قدس رضوی در راستای ایجاد فرصت برابر جهت بهره‌مندی تمامی زائران امام رئوف علیه‌السلام از مهمانسرای حرم مطهر، با طراحی نرم افزار «نعیم رضوان» تلاش کرده تا تحولی در توزیع عادلانه دعوت‌نامه مهمانسرای حضرتی ایجاد کند.

وی افزود: در این روش کد ملی هر فرد مبنای توزیع غذای حضرتی قرار داده شده است و هر شخص با کد ملی خود می‌تواند از فرصت تنعم از غذای متبرک حضرت بهره‌مند شود.

مدیر پشتیبانی سازمان حرم مطهر رضوی ابراز کرد: در این شیوه نوین کاربران نرم افزار «نعیم رضوان»، هنگامی که وارد حرم مطهر می‌شوند، با فعال کردن موقعیت مکانی (location) گوشی همراه خود و ثبت درخواست در این نرم افزار در فهرست انتظار قرعه‌کشی روزانه حرم مطهر قرار می‌گیرند و در صورت انتخاب شدن، امکان بهره‌مندی از سفره اطعام رضوی برای خود و همراهانی که تاکنون از غذای حضرتی متنعم نشده‌اند حداکثر تا ظرفیت ۵ نفر، را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه از طریق پیامکی با عنوان «دعوت نامه» و همینطور در نرم افزار نعیم رضوان به افراد برگزیده اطلاع رسانی ‌می‌شود، تصریح کرد: زائران محترم پس از دریافت پیامک مربوطه، می‌توانند به صفحه «غذای متبرک حضرتی» در نرم افزار نعیم رضوان مراجعه و ضمن وارد کردن کدملی و تاریخ تولد خود و حداکثر ۴ نفر از همراهان، تاریخ مورد نظر خود را انتخاب کنند.

امینی گازار با بیان اینکه افراد متنعم شده از غذای متبرک حضرت می‌توانند پس از گذشت ۳ سال مجدد از این طریق اقدام به ثبت نام برای دریافت غذای حضرتی کنند، عنوان کرد: با این روش عدالت و شفافیت در توزیع غذای متبرک حضرت بدست آمده است.

* انجام قرعه‌کشی بین متقاضیان غذای حضرتی هر ۱۰ دقیقه یک‌بار

وی با بیان اینکه این سامانه هر ۱۰ دقیقه یک بار، از بین زائران متقاضی دریافت دعوت‌نامه مهمانسرای حضرت قرعه‌کشی انجام می‌دهد، گفت: زائرانی که به دلایل متفاوت، فقط نصف روز و حتی یک ساعت در حرم مطهر امام هشتم علیه‌السلام حضور دارد، اگر مراحل نام‌نویسی در سامانه نعیم رضوان را از طریق تلفن همراه هوشمند خود به روش صحیح انجام داده باشد نیز می‌تواند در قرعه‌کشی شرکت کنند، و در صورتی که به قید قرعه پذیرش شوند اما از مشهد خارج شده باشند، ظرف مدت دو سال از زمان دریافت پیامک با ارائه کد رهگیری خود می‌توانند از غذای متبرک حضرتی بهره‌مند شوند.

امینی گازار گفت: زائران برای دانلود و نصب نرم‌افزار نعیم رضوان می‌توانند از طریق سایت «app.razavi.ir» و یا «نرم افزار بازار» اقدام کنند.

* نحوه ثبت نام غذای حضرتی از طریق گوشی‌های غیرهوشمند

مدیر پشتیبانی سازمان حرم مطهر رضوی در بخش دیگری از سخنان خود در رابطه با نحوه ثبت نام از طریق گوشی‌های همراه غیرهوشمند نیز توضیح داد: زائرانی که گوشی تلفن همراه آنان غیرهوشمند است نیز می‌توانند با ارسال عدد ۳ (به لاتین) به سرشماره ۸۸۰۰ و پس از آن دریافت پیامکی که بیان‌کننده قرار گرفتن در مرحله قرعه‌کشی غذای حضرتی است، برای دریافت غذای حضرتی ثبت نام کنند.

وی بیان کرد: این زائران پس از دریافت پیامک می‌بایست به دفتر پیشخوان نعیم رضوان واقع در صحن غدیر حرم مطهر امام رضا علیه‌السلام مراجعه کرده و با ارائه مدارک شناسایی معتبر یعنی شناسنامه و یا کارت ملی (زائران غیرایرانی با ارائه گذرنامه معتبر)، نسبت به رزرو وعده غذایی ناهار یا شام، روز و تاریخ مربوط برای دریافت دعوت‌نامه اقدام کنند.

امینی گازار گفت: این دفاتر همه روزه، حتی جمعه‌ها و در ایام تعطیلات رسمی نیز از ساعت ۸ صبح تا ساعت ۲۰ به زائران و مجاوران خدمت‌رسانی می‌کند.

منبع: آستان نیوز

انتهای پیام/

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.